Corgoň liga: Štyvar sa vracia do Trenčína

31. decembra 2011, 17:32
Tip redakcii

Futbalový útočník Peter Štyvar je staronovou tvárou v kabíne prvého mužstva AS Trenčín. Niekdajší kanonier MŠK Žilina (57 zápasov/30 gólov) a hráč so skúsenosťami z Anglicka a Grécka sa po takmer rok trvajúcej pauze pokúsi o návrat na trávniky po plastike predného krížneho väzu kolena. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka trenčianskeho klubu.

Peter Štyvar v drese MŠK Žilina.

Peter Štyvar v drese MŠK Žilina.

Autor: TASR

"Idem s mužstvom do prípravy a uvidím, ako to dopadne," povedal na úvod pre astrencin.sk hráč, ktorý si obliekal trenčiansky dres už v rokoch 2000 - 2001 a 2005 - 2007. "Verím, že nepatrím ešte do starého železa. Cítim sa na menej rokov, ako v skutočnosti mám," doplnil 31-ročný útočník.

"Už sa teším na prvý tréning s chlapcami. Koleno drží. Dúfam, že rovnako to bude aj pri plnej záťaži. Rád by som ešte pár rokov hral futbal aktívne a potom sa venoval trénerstvu. Vyskúšal som si to s dorastencami a  bavilo ma to," povedal naposledy hráč českého druholigového Třinca.

Kuračka a Pavelka do Trnavy

Po jesennej časti 3. tím tabuľky futbalovej Corgoň ligy FC Spartak Trnava začal s posilňovaním kádra. Dres Spartaka budú podľa informácií na oficiálnej internetovej stránke klubu na jar obliekať stredopoliar Peter Kuračka a útočník Karol Pavelka, obaja na jeseň hráči ViOnu Zlaté Moravce.

Opačným smerom putuje útočník Ľubomír Bernáth. Z Petržalky získali červeno-čierni obrancu Martina Šveca a talentovaného útočníka Ivana Schranza. Klub je predbežne dohodnutý s brankárom Ľubošom Kamenárom, treba ešte doladiť hosťovanie na trase Nantes – Sparta Praha. Naopak, v A-tíme už nebudú ďalej figurovať Bernáth, Kone, Székely, Slovenčiak a ani stopér Diallo. Na hosťovanie do druhej českej ligy pôjde Brazílčan Lanyan.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Corgoň liga: Štyvar sa vracia do Trenčína
TASR