Do Trnavy možno Kamenár či Senecký, odchádza Slovenčiak

01. decembra 2011, 09:30
Tip redakcii

Slovenský corgoňligový klub FC Spartak Trnava chce posilniť svoj tím na brankárskom poste. K doterajšej 34-ročnej českej jednotke medzi žrďami Martinovi Raškovi by vraj mohol pribudnúť Ľuboš Kamenár či Štefan Senecký.

Slovenský brankár Ľuboš Kamenár.

Slovenský brankár Ľuboš Kamenár.

Autor: Archív

Ďalší kandidát Tomáš Belic uprednostnil Duklu Banská Bystrica. Jesennej trnavskej brankárskej "dvojke" Jánovi Slovenčiakovi oznámili, že si môže hľadať nový klub. Informuje o tom denník Šport vo svojom štvrtkovom vydaní.

"Snažíme sa posilniť brankársky post už od leta. Uvidíme, či príde nová jednotka alebo brankár, ktorý zvýši konkurenciu. Raškova úloha zrejme nebude na jar taká dominantná, ako bola doteraz. Senecký i  Kamenár sú zaujímavé typy, sú v našom hľadáčiku. Okrem nich máme v hre aj iné mená z Česka i Slovenska. Čas nás netlačí, to je výhoda. Komunikujeme, zvažujeme," citoval denník Šport slová českého kormidelníka Spartaka Pavla Hoftycha.

Spomenutý 24-ročný kmeňový hráč francúzskeho FC Nantes a trnavský rodák Ľuboš Kamenár, ktorý je od leta na ročnom hosťovaní v tíme českého vicemajstra Sparty Praha, kde však nedostal v A-mužstve ešte príležitosť, poznamenal: "Nerátam s tým, že sa do Nantes vrátim. Do dnešného dňa ľutujem, že som sa v roku 2009 nechal nahovoriť a dohodol sa s týmto francúzskym klubom až na päťročnej spolupráci. Poznačilo to moju kariéru. Na Letnej mám hosťovať do konca tejto sezóny, ale nevidím tu šancu chytať. V Sparte pravidelne nechytám, iba trénujem. Najlepšie bude zmeniť klub. A Trnava? Zatiaľ ma nikto neoslovil. Ak ma však bude Spartak chcieť, vrátim sa rád."

Pokiaľ ide o Štefana Seneckého, skúsený 31-ročný gólman je momentálne voľným hráčom. Jeho posledný zamestnávateľ, prvoligový turecký klubu MKE Ankaragücü, mu nevyplatil dlhší čas mzdu, a preto mal bývalý gólman Nitry, Ankarasporu a Slavie Praha právo predčasne ukončiť zmluvu. "V Ankaragücü som definitívne skončil, ale bude to mať ešte právnu dohru. Podnikajú sa kroky, aby som dostal peniaze, ktoré mi patria podľa zmluvy," citoval Šport Seneckého, ktorý je od minulého týždňa doma v Nitre, kde sa pripravuje individuálne. Po trojročnej tureckej anabáze sa nebráni návratu na slovenské trávniky. "Je to o  ponuke a dohode. Slovensko je jedna z možností, uprednostnil by som zahraničie. V Trnave sa chystajú stavať nový štadión, mužstvo má najvyššie ambície a ja mám výzvy rád. Ak by som dostal ponuku zo  Spartaka, zvážim ju," dodal Š. Senecký.

Trnava figuruje po jesenných osemnástich odohraných kolách v  dvanásťčlennej konkurencii na 3. mieste corgoňligovej tabuľky s 32 bodmi, na lídra zo Žiliny i druhý v poradí Slovan Bratislava má Spartak iba jednobodové manko a reálnu šancu zabojovať o majstrovský titul.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Do Trnavy možno Kamenár či Senecký, odchádza Slovenčiak
SITA