Slovanisti dostali kopačky: Zostrelia v nich Salzburg?

13. decembra 2011, 09:30
Tip redakcii

Spoločnosť Adidas predstavila v pondelok prvú inteligentnú kopačku na svete. Na Slovensku mali česť ako prví sa nazuť do kopačiek, v ktorých hráva napríklad Lionel Messi, futbalisti bratislavského Slovana.

Jurajovi Halenárovi možno prinesú lepšiu mušku.

Jurajovi Halenárovi možno prinesú lepšiu mušku.

Autor: Archív/Adidas

Futbalové kopačky adiZero f50 označujú odborníci ako "kopačky s mozgom". Tento netradičný titul vyplýva z toho, že kopačky majú vo svojej podrážke zabudovaný snímač rýchlosti miCoach, ktorý sníma pohyb v rozmedzí 360 stupňov a meria ukazovatele ako maximálna rýchlosť, priemerná rýchlosť, počet šprintov, nabehaná vzdialenosť a podobne.

Pomôcka pre trénerov

Predstavovania novej technológie z dielne Adidasu sa zúčastnil aj kouč slovenskej futbalovej reprezentácie a Slovana Bratislava Vladimír Weiss. „Nové kopačky sú pre trénerov veľkou pomôckou, všetky tieto ukazovatele pri svojej práci potrebujeme. Môžeme ich okamžite spracovať a vyhodnotiť, čo je vynikajúce. Hráčov tak budeme mať neustále pod kontrolou, už sa nebudú môcť ulievať,“ usmieval sa Weis.

Nové vybavenie od Adidasu prezentovala trojica hráčov Slovana Martin Dobrotka, Karim Guéde a Juraj Halenár. Všetci traja si pochvaľovali predovšetkým ich nízku hmotnosť (s váhou 165 gramov sú najľahšie na svete) a výborné vlastnosti pri kontakte s loptou. Akurát Martin Dobrotka si zašomral, že teraz už trénerovmu oku neunikne nič. „Samozrejme som len žartoval. Aj my hráči sme radi, že si môžeme okamžite porovnať naše ukazovatele v tréningoch i zápasoch,“ dodal okamžite.

Napodobní Messiho?

Keď mal nové "adidasky" prvýkrát nazuté najlepší hráč sveta Messi, hetrikom zostrelil Plzeň pri výhre Barcelony 4:0. Preto smerovali na Juraja Halenára otázky, či aj on chystá gólostroj v stredajšom zápase Európskej ligy proti Salzburgu. „Bolo by to skvelé, ak ma tréner postaví, určite sa o góly aspoň pokúsim. V poslednm zápase jesene odovzdáme zo seba všetko a vynasnažíme sa odísť z ihriska s víťazstvom,“ neskrýval odhodlanie Halenár. Toho Weiss okamžite podpichol, že v Paríži zahodil pri prehre Slovana 0:1 obrovskú šancu a pripravil tak mužstvo o lepší výsledok. „Vtedy som mal ešte tie staré,“ kontroval strelec belasých.

Posledný zápas Slovana v Európskej lige je na programe na Pasienkoch v stredu 14.12. o 19:00.

 
Autor: Pluska.sk/Milan Zálešák 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Slovanisti dostali kopačky: Zostrelia v nich Salzburg?
Pluska.sk/Milan Zálešák