Jurkemik je novým koučom Nitry

20. decembra 2011, 18:58
Tip redakcii

Novým trénerom účastníka slovenskej najvyššej futbalovej súťaže FC Nitra sa stal Ladislav Jurkemik. S klubom spod Zobora sa skúsený kouč dohodol na jedenapolročnej zmluve, s dodatkom, že na konci aktuálnej sezóny sa jeho práca bude prehodnocovať.

Ladislav Jurkemik, vpravo futbalista Tomáš Ďubek

Ladislav Jurkemik, vpravo futbalista Tomáš Ďubek

Autor: TASR

"Dohodli sme sa dnes na spolupráci. Veríme, že skúsený kormidelník prinesie do mužstva to, čo ho zdobilo aj počas jeho doterajšej práce - teda disciplínu a profesionálny prístup. Taktiež si sľubujeme od zmeny, že sa nám podarí odstrániť neduhy v našej hre, ktoré sa objavili počas jesene a zlepšenie prinesie aj potrebné body," povedal generálny manažér Nitranov Jozef Petráni.  

Jurkemik strieda pri kormidle Róberta Barboríka, ktorý bol povereným trénerom iba počas posledného kola Corgoň ligy v tomto roku, keďže vedenie skončilo spoluprácu s Cyrilom Stachurom po 17. kole. Nový tím preberá Jurkemik na  7. mieste tabuľky, Nitrania získali z 18 zápasov 22 bodov, na 6. Ružomberok strácajú 6 bodov. 

Jurkemik naposledy pôsobil v MFK Ružomberok, kde zasadol na lavičku v septembri tohto roka. Päťdesiatosemročný kormidelník má bohaté skúsenosti s trénovaním v  najvyššej slovenskej súťaži, keď viedol Trnavu, Rimavskú Sobotu, trikrát v rôznych obdobiach Ružomberok, dvakrát Žilinu, Senec. V roku 2002 viedol aj slovenskú reprezentáciu, o dva roky neskôr národný tím do 21 rokov.

     

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Jurkemik je novým koučom Nitry
TASR