Trnava privíta Slovan: Padne divácky rekord?

05. novembra 2011, 06:00
Tip redakcii

Najväčším ťahákom 15. kola našej najvyššej futbalovej súťaže bude súboj odvekých rivalov Spartaka so Slovanom. Pôjde už o 130. derby, ktoré je historicky najväčším zápasom na slovenskej futbalovej scéne.

Trnavčania: Takto fandili na Slovane. Prepíšu doma
tabuľky?

Trnavčania: Takto fandili na Slovane. Prepíšu doma tabuľky?

Autor: MATEJ KALINA

 „Čo bude rozhodujúce? Srdce a futbalové umenie,“ konštatoval pre internetovú stránku Spartaka kouč domácich Pavel Hoftych. Zároveň verí, že na Štadión Antona Malatinského príde veľa divákov.

Tohtoročná rekordná návšteva v Corgoň lige bola v štvrtom kole, keď súboj Slovan – Trnava na Pasienkoch videlo 5 486 fanúšikov. Prekoná zajtrajší počet divákov aspoň osemtisícovú hranicu?

V Trnave sa to v tejto sezóne už dvakrát podarilo. V zápasoch Európskej ligy proti Levski Sofia a Lokomotivu Moskva bolo v hľadisku viac ako dvanásťtisíc priaznivcov. Slovanisti majú náročný program.

Z Paríža sa vrátili až v piatok ráno, ale napriek tomu veria v dobrý výsledok. Pomôcť by im mali aj ich fanúšikovia, ktorých by na štadióne Spartaka malo byť okolo osemsto. Práve preto sa na zajtrajší súboj intenzívne pripravuje aj polícia, ktorá bude prítomná v uliciach Trnavy vo veľkom počte.

 
Autor: PLUS Jeden deň/duc 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Trnava privíta Slovan: Padne divácky rekord?
PLUS Jeden deň/duc