Trnava zaváhala: Prvenstvo si nepoistila

23. novembra 2011, 19:01

Futbalisti Spartaka Trnava v stredajšej dohrávke 16. kola Corgoň ligy na ihrisku FC Senica remizovali 1:1 a napriek vedúcej pozícii v súťaži ešte nie sú istým jesenným majstrom.

Zľava brankár hostí Martin Raška, domáci Ján Kalabiška a Trnavčan Jiří Koubský počas dohrávky 16. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Senica - FC Spartak Trnava.

Autor: SITA

FK Senica - Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 46. Valenta - 75. Vyskočil. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Wijlaars, Gorosito, Bolinha - Čvirik, Bicák, Koubský, 2687 divákov
Senica: Bolek - Leal, Gajdošík, Pillár, Gorosito - Križko, Kóňa - Hošek (72. Wijlaars), Piroska, Valenta - Kalabiška (82. Bolinha)
Spartak:
Raška - Habánek, Koubský, Gross, Čvirik - Petráš (77. Mikinič), Karhan, Procházka, Bicák (69. Mikovič) - Vyskočil - Oravec

V dohrávanom stretnutí 16. kola sa v mrazivom počasí hral futbal prevažne medzi šestnástkami. Domáci síce už v 2. minúte pohrozili streleckým pokusom Kalabišku, ale jeho strelu zvnútra pokutového územia Raška kryl. Potom sa dlhé minúty hralo v strede poľa a viac sa bojovalo ako hralo. Až v 36. minúte vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana Kóňa, lopta po jeho strele letela tesne vedľa ľavej žrde. Trnavčania trafili prvýkrát senickú bránku až v 38. minúte, Procházkov ďalekonosný volej výborne zneškodnil senický Bolek a tak sa polčas skončil bez gólov. V druhom polčase sa hral pre oči divákov lepší futbal.

Niektorí si ešte nestihli sadnúť, keď domáci využili chybu trnavskej defenzívy a Valenta ľavačkou spoza pokutového územia k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu. O ďalších päť minút mohol byť stav vyrovnaný. Karhanovu tvrdú strelu Bolek vyrazil, lopta sa dostala k Oravcovi, ktorý zoči-voči Bolekovi neuspel, keď senický gólman vytiahol výborný zákrok. V 58. minúte sa uvoľnil na  hranici 16-tky domáci Hošek, s jeho strelou si Raška poradil. Potom sa domáci zamerali pevažne na ubránenie výsledku. Čo sa im však nepodarilo.

V 75. minúte našiel center z ľavej strany hlavu Vyskočila, po ktorého zakončení lopta skončila pri pravej žrdi Bolekovej bránky. V 77. minúte Valenta z výhodnej pozície meril vysoko nad. Na druhej strane Procházkov tvrdý strelecký pokus Bolek zneškodnil. V nadstavenim čase sa Seničania dožadovali odpískania pokutového kopu po ruke v 16-tke, z tejto skrumáže však boli len žlté karty pre hráčov z oboch tímov a tak sa duel skončil zmierlivou remízou.

Stanislav Griga, tréner Senice: "Myslím si, že sme boli lepší počas celého zápasu. Loptu sme mali častejšie na kopačkách, ale paradoxne súper si vypracoval viac šancí. Procházka sa dostal snáď do štyroch zakončení. Mrzí ma náš výkon, pretože aj keď sme diktovali tempo, šance sme si nevytvárali. Získať bod s lídrom nie je hanba, ale myslím si, že dva body sme dnes stratili."
Pavel Hoftych, tréner Spartaka:
"V prvom rade by som chcel pochváliť personál za to, v ako stave bola koncom novembra pripravená tráva. Čo sa týka zápasu, tak v prvom polčase sme boli všade druhí. Senica lepšie kombinovala, napriek tomu sme mali veľkú šancu, no Procházka Boleka neprekonal. Gól na začiatku druhého polčasu nás prebudil z letagrie. Vytvorili sme si viacero šancí, Bolek ale súpera neraz podržal. Za výkon v druhom polčase sme si bod zaslúžili."

AS Trenčín - MŠK Žilina 3:3 (2:0)

Góly: 16. Salinas, 43. Štefánik, 67. Ondráš (vlastný) - 51. Pich, 60. Pečovský, 78. Gergel. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Deza, Leitner (obaja Žilina), 1310 divákov.

AS Trenčín: Volešák – Čögley, Godál, Diakite, Holúbek - Štefánik (85. Ďuriška), Horváth - Mazan, Salinas (87. Malec), Hlohovský (77. Mondek) - Depetris.
MŠK Žilina: Krnáč - Angelovič, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz (89. Leitner) - Pich (79. Deza), Pečovský, Barčík, Gergel - M. Ceesay, Střihavka (46. Štrba).

Trenčín sa do  favorizovaného súpera pustil odvážne. Svoju snahu pretavil na úvodný gól už po štvrťhodine zápasu, keď Salinas z diaľky zakrútenou strelou nedal brankárovi šancu - 1:0. Hostia sa sústredili na bleskové protiútoky, najväčšiu príležitosť mali v 25. minúte, kedy Ondrášovu hlavičku zastavil Godál na bránkovej čiare. Po taktickejšej fáze dostal zápas nový náboj. V závere prvého polčasu sa Štefánik predral cez súperových zadákov a strelil druhý trenčiansky gól.

Po prestávke však iniciatívu prevzali hostia a po hodine hry už skóre bolo vyrovnané. Pich a Pečovský potrestali zaváhania trenčianskej obrany a umiestnenými strelami skórovali. Domáci sa však nevzdali, onedlho v zmätku pred bránou po rohovom kope si hosťujúci Ondráš strelil vlastný gól - 3:2. Ďalší trenčiansky nebezpečný útok zakončil Mazan strelou do žrde. V závere dramatického a kvalitného zápasu ale Žilina dokázala vyrovnať vďaka Gergelovej nekompromisnej strele. Na deľbe bodov už napriek snahe ani jedna zo strán nič nezmenila.

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Obaja súperi chceli predovšetkým hrať futbal, takže predviedli divákom výborný zápas. Naše mužstvo síce hralo bojovne, ale na našu škodu sme nedokázali udržať sľubný dvojgólový náskok. Navyše sme nevyužili ani ďalšie príležitosti, ktoré mohli byť zlomové. Súper sa potom chopil šance a dokázal ešte vyrovnať. Pravdepodobne nám chýba dostatok skúseností na to, aby sme dokázali s  takýmto súperom vybojovaný náskok udržať až do konca.
Ľuboš Nosický, tréner Žiliny:
"Pre divákov to bol veľmi zaujímavý zápas, lebo sa hral vo veľmi vysokom tempe a mohli vidieť aj veľa gólov. V prvej časti bol Trenčín na tom kombinačne dobre, s čím sme my mali problémy. Dostali sme dva góly, takže v druhej časti sme na to museli primerane zareagovať. Začali sme hrať agresívnejšie v obrane a kolmejšie smerom dopredu, čím sa nám podarilo zápas zdramatizovať a vybojovať aspoň bod. Musím však mužstvu za výkon poďakovať, pretože hráči bojovali a išli až na doraz."