AS Trenčín zdolal Liptákov

29. mája 2010, 20:45

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov záverečného 33. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže - I. ligy 2009/2010:

Ilustračná fotografia

Autor: ČTK

Slovan Duslo Šaľa - MŠK Rimavská Sobota 3:0 (3:0)
Góly: 13. Kiška, 30. a 45. M. Pilo, rozhodovali: Korista - Rendko, D. Czetö, 204 divákov
Počas celého zápasu mali domáci územnú prevahu a zaslúžene zvíťazili. Všetky góly strelili "chemici" v prvom polčase. Najprv po Lalákovej presnej prihrávke Kiška z 12 metrov vymietol šibenicu - 1:0. Potom Zajac unikol po ľavej strane a prihral Pilovi, ktorý trafil do siete. V závere prvého dejstva opäť Pilo zblízka prekonal brankára Prošovského. Po zmene strán mali hráči Šale ďalšie príležitosti, ktoré však premárnili. V závere dvakrát ohrozili bránku Dusla aj hostia, ale bez gólového efektu.

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - AS Trenčín 0:2 (0:1)
Góly: 24. Kleščík, 48. Aldo Baez, ŽK: 23. Bezák, 61. Kapláň - 58. Aldo Baez, ČK: 63. Bella (Liptovský Mikuláš) za hrubý faul, rozhodovali: Molitoris - Brendza, Benko, 200 divákov
Liptovský Mikuláš predviedol lepšiu hru ako v minulom kole proti Dolnému Kubínu. V prvom polčase však mali Trenčania územnú prevahu, ale na šance bol duel vyrovnaný. Napriek tomu strelil Kleščík vedúci gól hosťujúceho tímu. V druhom dejstve už Trenčín na trávniku dominoval, Aldo Baez pridal druhý gól. Liptáci už nemali dostatok síl a po vylúčení Bellu v 63. min ani dostatok hráčov.

MFK Dolný Kubín - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)
Gól: 49. Pavelka, ŽK: 36. J. Čarnota, 55. Minarčík, 71. Sadžakov, 90. Lejko - 36. Hözl, 51. R. Sloboda, 90. Žák, rozhodovali: Jaška - E. Weiss, Petríček, 500 divákov
V dosť nervóznom zápase chceli domáci aspoň remizovať a poskočiť tým na 4. miesto v konečnej tabuľke. Hostia však boli kombinačnejší. O jediný gól sa v 49. min po akcii Tomka postaral kanonier Pavelka, ktorý odrazenú loptu dopravil do siete - 0:1. Dolný Kubín hral v závere vabank, vyrovnať sa mu však nepodarilo. Naopak, hostia zo Zlatých Moraviec, ktorí si vybojovali po roku návrat medzi slovenskú elitu, ešte viackrát pohrozili z protiútokov, ale už neskórovali.

Konečné poradie najlepších strelcov I. ligy

Konečné poradie strelcov I. futbalovej ligy v sezóne 2009/2010 po stretnutiach záverečného 33. kola:

16 gólov: Karol Pavelka (Zlaté Moravce)
13 gólov: Peter Kuračka (Zlaté Moravce)
11 gólov: Patrik Čarnota (Dolný Kubín)
9 gólov: Ruslan Ľubarskij (Michalovce)
8 gólov: Martin Luhový (Púchov)
7 gólov: Dušan Sninský (Michalovce), Jorge Salinas, Filip