FUTBAL-I.LIGA: V nedeľnej dohrávke úspešnejší Trenčín

13. septembra 2009, 12:50

Prvá futbalová liga mala v sobotu na programe zápasy 9. kola. Tie priniesli viacej radosti hosťom, z domácich tímov sa totiž naplno bodovať podarilo iba Liptovskému Mikulášu, ktorý doma zdolal Dolný Kubín 2:0. Nedeľná dohrávka potvrdila úspešné kolo pre hostí, Trenčín v nej ružomberské béčko deklasoval na jeho pôde 4:0.

Ilustračná fotografia.

Autor: Archív

MFK Ružomberok "B" - AS Trenčín 0:4 (0:3)
Góly: 10. Knapp, 20. a 22. Kubík, 87. Depetris, ŽK: 53. J. Čarnota, 89. L. Bielák - 28. Knapp, 68. Valla, rozhodovali: Fajčík - Kubica, Lieskovský, 436 divákov
O všetkom sa rozhodlo už v prvých dvadsiatich minútach. V 10. min center Godála našiel dobre postaveného Knappa, ktorý hlavou otvoril skóre strentutia - 0:1. O desať minúť neskôr vypálil z väčšej vzdialenosti Depetris, Smieška v domácej bránke loptu len vyrazil pred seba a pre hosťujúceho útočníka Kubíka už nebol problém loptu dopraviť do siete - 0:2. Rovnaký hráč bol aj autorom tretieho úspechu Trenčína, keď ukážkovou strelou z 20 m vymietol pavučinu v ružomberskej bránke - 0:3. Ružomberok mal v prvom dejstve len jednu šancu, ale Greššákova hlavička skončila v náručí brankára Volešáka.
V druhom polčase sa Trenčania do vážnejších akcií príliš nepúšťali, a keďže domáci pokračovali v bezradnom výkone, nebolo sa veľmi na čo pozerať. Nudu preťala až 87. min, keď padol štvrtý gól Trenčína, ktorý zaznamenal Depetris - 0:4.

MFK Zemplín Michalovce - ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:0)
Góly: 64. Klabal, 78. Pavelka. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Kamkrelidze (Michalovce), 1173 divákov
V prvom polčase sa v zápase tabuľkových susedov hral obojstranne sotva priemerný futbal. Po zmene strán sa Michalovce z herného kŕča nezbavili, čo hostia využili dvakrát na skórovanie a zápas zaslúžene doviedli do víťazného konca.

FKM Prievidza - LAFC Lučenec 1:1 (1:0)
Góly: 6. Oravec - 56. Hoferica. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Dušan Oravec, Miroslav Oršula - Kitaš, Gonos, Hlavatovič, Peter Ďurica, 645 divákov
Domáci sa dostali do vedenia už v 6. minúte po ukážkovej prihrávke Gajdoša a nádhernej strele Dušana Orabva do pravej šibenice. Po zmene strán prevzali hostia iniciátivu v 56. minúte domáci váhali s odkopom po priamom kope Lučenca, čo využil Hoferica na vyrovnanie.

MFK Rimavská Sobota - FK Púchov 0:1 (0:0)
Gól: 19. Luhový, Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Živanovič, Sihelský, Pisár, Janečka (všetci R. Sobota), 582 divákov
Nováčik z Púchova sa v Rimavskej Sobote prezentoval veľmi dobrou hrou a v 19. minúte sa ujal vedenia po prízemnej strele Luhového. Vyrovnať mohol Gibala, no z dvoch metrov mieril tesne vedľa. Hosta mali aj ďaľšie vyložene gólové šance, ale ani Ondrička, ani Luhový brankára Kuciaka neprekonali.

Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dolný Kubín 2:0 (1:0)
Góly: 31. Bezák, 87. Balluch. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Kapláň, Lišivka - Sadžakov, 920 divákov
Liptovsko-oravské derby prinieslo iba priemerný futbal. Obe mužstvá sa zamerali na defenzívu a šancí bolo ako šafránu. Prvá vážnejšia akcia v 31. minúte skončila gólom, keď domáci Bezák skóroval. Ešte do konca mohli síce zvýšiť, ale Bezák prestrelil bránku hostí. Aj v druhom polčase sa hral len priemerný futbal. Domácemu trénerovi sa vydarilo striedanie, keď v 85. minúte  nastúpil Balluch a po dvoch minútach na ihrisku zvýšil vedenie domácich na 2:0.

Autor: TASR, SITA, Ilustračné foto