FUTBAL-I.LIGA: V šlágri kola Púchov remizoval s Trenčínom

25. októbra 2009, 12:42

Štrnáste kolo I. futbalovej ligy malo v sobotu na programe štyri zápasy. Z nich pútal pozornosť predovšetkým súboj v Púchove, ktorý doma privítal Trenčín. V šlágri kola videli diváci kvalitný futbal, oba tímy sa napokon rozišli zmierlivo po remíze 2:2. V nedeľňajšej dohrávke sa zrodila taktiež remíza, ružomberské "béčko" sa rozišlo zo Šaľou bez gólov.

Ilustračná fotografia

Autor: Archív

MFK Ružomberok "B" - Slovan Duslo Šaľa 0:0
ŽK: 85. Jurč - 50. Kuba, 70. T. Obert, 89. Čirik, rozhodovali: A. Somoláni - Benko, Kubačka, 315 divákov
Prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci hráči mali častejšie loptu na svojich kopačkách, ale Šaľa každú príležitosť využívala na rýchly brejk. Po zmene strán prevzal iniciatívu Ružomberok, Kolmokov sa sám rútil na brankára hostí, ale nepochodil. Nevyužité ostali aj ďalšie šance Liptákov. V závere si skúsená Šaľa bod nedala vziať.

FK Púchov - AS Trenčín 2:2 (0:1)
Góly: 79. Luhový, 90. Brezničan - 11. Mazan, 77. Gergel. Rozhodoval: M. Fajčík, ŽK: Hlohovský, Mazan, Holešák (Trenčín), 735 divákov.
V zápase dvoch vedúcich celkov tabuľky začali lepšie hostia, ktorí stavili na rýchle kontry. Po jednej z nich sa ujali vedenia a  do konca polčasu mali aj viac šancí. V 2. polčase domáci zrýchlili hru, ale boli to opäť hostia, ktorí po chybnej rozohrávke Chovanca zvýšili svoj náskok Gergelom. Domáci však predsa len uhrali remízu, keď najskôr Luhový znížil a v poslednej minúte Brezničan zaslúžene vyrovnal.

MFK Michaovce - FKM Prievidza 3:0 (2:0)
Góly: 24., 45. Sninský, 83. Viskup, Rozhodoval: Straka, ŽK: Vajda - Kováč, Helbi, 595 divákov.
Michalovčania vstupovali do stretnutia s vedomím, že už sedem zápasov nevyhrali. Tomu podriadili herný prejav i taktiku a šťastena sa na nich začala usmievať v 24. minúte, kedy sa krížnou strelou presadil Sninský. Ten istý hráč v skrumáži vsietil v závere druhého polčasu aj druhý gól domácich. V 7. minúte pred koncom skóroval Viskup a bolo rozhodnuté.

Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Rimavská Sobota 3:0 (0:0)
Góly: 55. a 66. Tomko, 89. Šupej. Rozhodoval: Hádek, ŽK: Tomko, Mikuláš - Moráň, 620 divákov.
Diváci v Liptovskom Mikuláši videli prekvapujúco vysoké, ale podľa priebehu hry plne zaslúžené víťazstvo svojho mužstva. Liptáci boli po celý zápas lepším celkom, ale gólovo sa presadili až v druhom polčase.

MFK Dolný Kubín - LAFC Lučenec 1:2 (0:1)
Góly: 46. R. Kráľ - 44. Peter Ďurica, 57. Hloušek, ŽK: 40. Mar. Kubala, 54. P. Čarnota - 85. Hricov, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, E. Weiss, 700 divákov
Diváci videli smoliarske stretnutie z pohľadu domáceho Dolného Kubína, pretože hostia z troch šancí v zápase využili dve. Na gól do šatne z kopačky Petra Ďuricu dokázal v 46. min odpovedať hlavou Radoslav Kráľ. Z prísne nariadeného priameho kopu v 57. min však Hloušek aj s pomocou teču domáceho hráča upravil na 2:1. Lučenec v závere umnou hrou dokázal víťazstvo udržať aj napriek celozápasovej prevahe Dolného Kubína a pripravil mu tak prvú prehru na vlastnom trávniku.

Autor: TASR, SITA, Ilustračné foto