FUTBAL-I- LIGA: Dohrávka 11. kola

27. septembra 2009, 14:02

Prvá futbalová liga pokračovala v nedeľu dohrávaným zápasom 11. kola. O body sa podelili Ružomberok B s Lučencom.

Ilustračná fotografia

MFK Ružomberok B – LAFC Lučenec 1:1 (0:0)
Góly: 68. Hrašna – 74. Hlavatovič. Rozhodoval: Eperješi, ŽK: Babic, Greššák, Ndoye – Dujakovič, Hoferica, 215 divákov.

V úvodných dvadsiatich minútach boli aktívnejší ružomberskí futbalisti, kým ďalšia časť prvého dejstva sa niesla v znamení prevahy Lučenca. Najväčšiu domácu príležitosť na skórovanie do prestávky mal Kukoľ v 18. min, z Lučenčanov Hoferica tri minúty pred koncom polčasu. Po zmene strán sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 68. min sa Kukoľ presadil po ľavej strane, prudko zacentroval pred svätyňu hostí, Pilár vystreli a Hrašna stečoval loptu do siete – 1:0. Len šesť minút sa domáci tešili z vedenia. V 74. minúte vyrobili dva "kiksy" v obrane a Hlavatovič do opustenej brány vyrovnal. Záverečný ružomberský tlak už zmenu stavu nepriniesol.

Poradie strelcov po 11. kole:
1. Martin Luhový, Ján Chovanec (obaja Púchov), Peter Kuračka, Karol Pavelka (obaja Zlaté Moravce) - 5 gólov
5. Juraj Líška (Rimavská Sobota), David Depetris (Trenčín) - 4 góly
7. Peter Tomko (Liptovský Mikuláš), Patrik Čarnota (Dolný Kubín), Dušan Sninský (Michalovce), Adrián Candrák (Zlaté Moravce), Michal Babic (Ružomberok), Filip Hlohovský (Trenčín), Peter Hoferica (Lučenec) - 3 góly
14. Tomáš Boháčik, Lukáš Hricov, Roman Balaško (všetci Lučenec), Fanendo Adi, František Kubík, Lubor Knapp, Vojtech Horváth (všetci Trenčín), Matúš Pekár (Prievidza), Peter Iskra, Marek Jaworek (obaja Dolný Kubín), Róbert Tomko, Pavol Majerník (obaja Zlaté Moravce), Ruslan Ľubarskij (Michalovce), Ivan Tufegdžič, Milan Bezák (obaja Liptovský Mikuláš), Oskar Lancz (Šaľa), Štefan Ondrička, Milan Loduha (obaja Púchov) - 2 góly