FUTBAL-I. LIGA: V Šali a na Liptove sa gólu nedočkali

26. septembra 2009, 18:02

Prvá futbalová liga mala v sobotu na programe štyri zápasy 11. kola. Stretnutie MFK Ružomberok B - LAFC Lučenec je na programe v nedeľu.

Ilustračná fotografia.

Autor: Archív

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - AS Trenčín 0:0
ŽK: 71. Tufegdič, 64. R. Bella - 57. Valla, 66. Knapp, 69. Gergel, rozhodovali: Sedlák - Košecký, Bobko, 890 divákov
V úvode zahrávali domáci dva trestné kopy, ale obrana Trenčína ich odvrátila. Obe mužstvá sa potom snažili o kombinačnú hru, ale strelecké pokusy hostí Knappa a Horvátha išli vedľa. Vzápätí Volešák zlikvidoval dve strely domácich. Pred koncom prvého polčasu sa strelecky nepresadili domáci Chovanec a ani Trenčan Kubík. Po zmene strán sa začalo vo zvýšenom tempe, aktívny bol najmä hosťujúci Knapp. Na ihrisku však bolo viac bojovnosti ako futbalovej krásy, druhý polčas vyloženú šancu už nepriniesol. V samom závere ešte Balluchova delovka išla vedľa bránky a Gergelovu tvrdú strelu chytil brankár domácich.

Slovan Duslo Šaľa - MŠK Rimavská Sobota 0:0
ŽK: 13. G. Geri (R. Sobota), rozhodovali: P. Hrčka - Čiernik, Lieskovský, 552 divákov
Diváci videli vyrovnaný zápas, ktorý však priniesol na oboch stranách len málo šancí. V 9. min Kubovu nebezpečnú strelu chytil brankár hostí M. Kuciak a to bolo v prvej štyridsaťpäťminútovke všetko. V druhom polčase mali veľkú šancu hostia, keď po presnom centri Pisára hlavičkoval Rubint vedľa. V poslednej minúte zápasu mohla Šaľa získať druhé víťazstvo v sezóne, ale Lalákov pokus obranca hostí Janečka vykopol z prázdnej bránky.

MFK Dolný Kubín - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Góly: 54. Jurky, 79. Sadžakov (11 m), ŽK: 76. J. Čarnota, 90. P. Čarnota, 78. P. Cicman, 42. Iskra, 43. R. Kráľ - 30. R. Tomko, 80. Pavol Majerník, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Bóllo, 950 divákov
Domáci začali zakríknuto. V 5. minúte však mal šancu Dolný Kubín zásluhou Patrika Čarnotu. Hostia potom boli pri lopte častejšie, ale strelecky sa nepresadili. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Dolnokubínčanom, keď po rohovom kope Jurky hlavou otvoril skóre. V 79. minúte bol v samostatnom úniku v šestnástke zrazený domáci Siman a Sadžakov premenil pokutový kop. Dolnokubínčania dosiahli víťazstvo bojovným výkonom, Zlaté Moravce svojou hrou nepotvrdili pozíciu lídra.

FKM Prievidza - FK Púchov 0:2 (0:1)

Góly: 4. J. Chovanec, 90. Loduha, ŽK: 59. Krško, 67. Helbich - 19. Ondrička, rozhodovali: Šuniar - Vindiš, Jankovič, 650 divákov
Púchov potvrdil svoje postavenie na čele tabuľky. V 3. minúte však mali hostia šťastie, keď domáci Oravec unikol Radičovi a vystrelil. Brankár Plánička loptu smerujúcu do bránky síce zasiahol, ale napokon ju až tesne pred čiarou odkopol Švec. Potvrdilo sa známe pravidlo nedáš - dostaneš, keď Krško dával malú domov, loptu však zachytil Púchovčan Chovanec a pohodlne skóroval - 0:1. Líder mohol zvýšiť skóre v 27. min, ale Luhového strelu brankár Furka vyrazil. Považania mohli zvýšiť náskok v 59. min, keď domáci Krško fauloval Luhového, ale Chovancov pokutový kop prievidzský gólman Furka zneškodnil. Na druhej strane mohol vyrovnať Prievidžan Štefan Pekár, ktorý si perfektne obhodil Radiča, ale ten pred brankárom zblízka prekopol. Domáci vrhli všetky sily do útoku, avšak hostia z protiútokov boli nebezpeční. Päť minút pred koncom Chovancovu strelu Furka ešte vyrazil, ale v poslednej minúte na Loduhovu strelu nestačil - 0:2.

Autor: SITA, TASR