FUTBAL-I. liga: V šlágri kola len remíza Trenčína s Vionom

17. októbra 2009, 17:00

Trináste kolo I. futbalovej ligy neprinieslo žiadne vážnejšie prekvapenie. AS Trenčín len remizoval s bývalým Corgoňligistom zo Zlatých Moraviec.

Slovan Duslo Šaľa - FK Púchov 1:0 (1:0)
Gól: 45. Lalák, ŽK: 45. Kuba - 4. Novisedlák, 89. Švec, rozhodovali: Prešinský - Petríček, Jenčura, 585 divákov

V Šali sa zrodilo prekvapenie kola, keď posledný tím tabuľky zdolal lídra. Domáci mali počas celého zápasu územnú prevahu. Jediný gól duelu strelil v 45. min špílamacher Dusla Lalák, keď zo 17 metrov presne trafil do dolného rohu púchovskej bránky. Šaľania mohli vyhrať aj výraznejšie, Kuba však dvakrát trafil žrď a Benko raz

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 1:1 (1:1)

Góly: 28. Sninský - 13. Liška, ŽK: 14. Ruskovský, 47. Gamkrelidze, 61. Mižík - 67. Juhász, 79. Siheľský, rozhodovali: Kružliak - Jankovič, Mikulaj, 680 divákov

Michalovce nevyhrali nad svojím súperom z Rimavskej Soboty už 11 rokov a úvod ďalšieho ich spoločného súboja nasvedčoval tomu, že ani tentokrát tomu nebude inak. Hostia hneď z prvej vážnejšej šance po hlavičke Lišku skórovali. Domácich však úvodný gól nerozhodil, svojho súpera zatlačili a o štvrťhodinu po nezištnej prihrávke Gamkrelidzeho vyrovnal Sninský. Michalovčania mali ešte do polčasovej prestávky ďalšie šance, ale nepremenili ich. Druhé dejstvo sa hralo viac-menej na polovici hostí, ktorých podržal vynikajúci M. Kuciak. Michalovce nevyhrali ani vo štvrtom zápase na staronovom štadióne.

LAFC Lučenec - MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0)
Góly: 18. a 57. M. Guldan, 39. Boháčik - 81. P. Tomko, ŽK: 43. Golian, 83. Balaško - 27. Bezák, rozhodovali: Leško - Rendko, Slebodník, 420 divákov

Domáci začali aktívne, no gólové príležitosti Boháčika, Hofericu a Guldana zostali nevyužité. LAFC sa ujal vedenia v 18. min, keď Guldan hlavou otvoril skóre. O dve minpty neskôr sa ten istý hráč rútil sám na brankára, ale preloboval aj bránku hostí. Hráči Liptovského Mikuláša tiež pohrozili, no priamy kop Blaščíka domáci Michalík vyrazil na rohový kop. V 39. min sa Lučenčania radovali druhýkrát, keď po centri z priameho kopu Boháčik zvýšil hlavou na 2:0. Druhé dejstvo malo podobný priebeh, v 57. min po krásnej akcii strelecky disponovaný Guldan vsietil tretí gól domácich. Hostia korigovali výsledok v 83. min Tomkom po nevydarenej "malej domov".

FKM Prievidza - MFK Ružomberok "B" 3:0 (1:0)

Góly: 37. L. Krško, 66. Š. Pekár, 90. M. Pekár , ŽK: 39. Šnirc, 89. M. Oršula - 83. Kukoľ, rozhodovali: Mriglot - Lieskovský, Martiš, 289 divákov

Na ťažkom teréne sa futbal divákom musel páčiť, lebo sa neustále hralo z jednej strany na druhú. Domáci miernu prevahu v prvom polčase zúročili gólom po rohovom kope, keď v šestnástke najvyššie vyskočil L. Krško. Po zmene strán Liptáci prevzali iniciatívu, častejšie mali loptu na kopačkách, ale Prievidžania hrozili z nebezpečných protiútokov. Po jednom učebnicovom Čemba prihral Štefanovi Pekárovi a ten zavesil do ľavej šibenice - 2:0. Zvýšiť vedenie FKM mohol v 85. min Matúš Pekár, ale z pár krokov prestrelil. Divákov si udobril v záverečnej minúte, keď zblízka korunoval úsilie domácich na 3:0.

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 78. Bizub - 90. Chren, ŽK: 12. Kubík, 33. Gergel, 90. Ševela - 20. Pavelka, 76. Hözl, 89. Klabal, ČK: 62. Gergel (Trenčín) po 2. ŽK, rozhodovali: Olšiak - Cuninka, Poláček, 472 divákov

Trenčania začali aktívnejšie, v úvodnej desaťminútovke sa dostali do šancí dvakrát Kubík a Depetris. Na opačnej strane pálil Tomko z uhla v 15. min vedľa. Zápas ovplyvnilo vylúčenie Gergela, napriek početnej prevahe hostí bola hra vyrovnaná. V 78. min sa individuálne uvoľnil striedajúci Bizub, vnikol do šestnástky a efektne prehodil brankára Novotu - 1:0. O deľbe bodov rozhodol v záverečnej minúte Chren, ktorý usmernil hlavou Ondrejkov center po štandardnej situácii.