FUTBAL-I. LIGA: Zlaté Moravce zdolali Rimavskú Sobotu 1:0

Prvá futbalová liga mala v sobotu na programe zápasy 16. kola.

Ilustračná fotografia

Autor: Archív

ViOn Zlaté Moravce - MFK Rimavská Sobota 1:0 (1:0)
Gól: 32. Pavelka.  Rozhodoval: Samotný, ŽK: Kuračka, Candrák - Janečka, Juhász, Živanovič, 732 divákov
Šláger kola priniesol v úvodnom dejstve nadpriemerný prvoligový futbal. Už v 1. minúte sa rútil Candrák sám na bránku, ale Kuciak jeho tutovku zneškodnil. Na opačnej strane Gibalova strela skončila na žrdi. V 32. minúte Náther rozohral štandardnú situáciu, k lopte sa dostal Pavelka a zblízka nedal Kuciakovi šancu. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, ale defentíva domácich stála na pevných nohách. V zábere mal gól na kopačke Pavelka, Kuciak však jeho strelu vyrazil. V nadstavenom čase Gibala pred Novotom zaváhal a z víťazstva sa tešili domáci.

Tatran Liptovský Mikuláš - Slovan Duslo Šaľa 0:0
Rozhodoval: Plešinský, ŽK: Dufegdič - Kuba, Zajac. 630 divákov.
Domáci nenatiahli šnúru víťazných zápasovú, aj keď v úvodných desiatich minútach mohli streliť gól. Potom sa už hral len priemerný futbal. nakoniec si mohli tri body z Liptova odniesť hostia, ale v 88. min nedokázali trafiť prázdnu bránu domácich.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok B 2:0 (2:0)
Góly: 36. Gamkrelidze, 41. Ľubarskij. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: M. Pyrka - R. Jendrišek, Lupták, 668 divákov
Domáci od začiatku išli za víťazstvom, ale boli to práve hostia, ktorí sa mohli ujať vedenia, no Greššák po polhodine hry v čistej šanci neskóroval. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 36. minúte, keď sa v pokutovom územní uvoľnil Gruzínec Gamkrelidze a ľavou nohou poslal domácich do vedenia. Už o 5 minút sa Michalovce radovali znovu, keď sa po hlavičke Ľubarského opäť rozvlnila sieť za brankárom Ružomberka. V druhom polčase sa zápas už iba dohrával, viac gólových šancí mali hostia, ale keďže ani v jednej neuspeli ostalo pri výsledku 2:0.

MFK Dolný Kubín - FKM Prievidza 0:1 (0:0)
Góly: 70. M. Oršula. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Cicman, Bakoš - Krško, J. Pekár, Oravec, Šlosar. 400 divákov.
V tomto zápase sa potvrdilo porekadlo, že chudobnému aj z hrnca vykypí. Domáci mali počas celého zápasu územnú prevahu, ale sterotypná hra na dobre organizovanú obranu hostí neplatila. Hostia si odviezli tri body zásluhou premenenia svojej jedinej vážnejšej šance v zápase.

AS Trenčín - LAFC Lučenec 0:0
Rozhodoval: Smolák, ŽK: Mazan, Baez - Dojakovič. 312 divákov.
Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí mali v prvých 30 min tri veľmi dobré gólové príležitosti. Trenčania potom hru vyrovnali a v 40. min mali svoju najväčšiu príležitosť, ale lopta skončila len žrdi lučeneckej bránky. V druhom polčase na ihrisku prevládla bojovnosť a keďže niekoľko šancí na oboch stranách nikto nedokázal využiť zápas sa skončil bezgólovou remízou.