Prievidza nezaplatila, nemohla hrať

06. marca 2010, 16:21
Tip redakcii

Sobotňajší zápas 21. kola I. slovenskej futbalovej ligy medzi FK Mesto Prievidza a MŠK Rimavská Sobota sa neuskutočnil. Hracia plocha, mužstvá, rozhodcovia a diváci postávajúci za zatvorenými bránami futbalového štadióna na hornej Nitre boli pripravení, ale keďže neprišlo k splneniu povinností zo strany domáceho klubu, hlavný rozhodca Ladislav Gábor nemohol dať pokyn k začatiu duelu.

Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: Archív

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) totiž nariadila FK Mesto Prievidza, aby do soboty 6. marca 2010 do výkopu stretnutia o 14.30 h uhradil poplatok voči SFZ, ktorý predstavuje približne 5500 eur. V opačnom prípade hrozí A-tímu Prievidze zastavenie činnosti až dovtedy, kým dlhy nevyrovná. Kompetentní doklad o zaplatení dlžôb v stanovenom termíne nepredložili, riaditeľ Únie ligových klubov pre I. ligu Peter Dedík neschválil pripravenú a lekárom potvrdenú súpisku FK Mesto, a preto sa v Prievidzi nehralo.

Toto rozhodnutie podpísali v zápise o stretnutí za domácich vedúci mužstva Ján Mikloška a kapitán Juraj Pekár, za hostí vedúci tímu Ján Oštrom a kapitán Jozef Pisár. Je veľmi pravdepodobné, že neodohratý súboj sa skončí kontumačným výsledkom 3:0 v prospech futbalistov z Gemera. Celý prípad bude musieť doriešiť športovo-technická i disciplinárna komisia SFZ.

"Samozrejme, že som z toho všetkého veľmi sklamaný. Do poslednej chvíle sme dúfali, že zodpovední, ktorí disponujú financiami, zaplatia požadovaný poplatok. Žiaľ, nestalo sa tak... Aj keď je všetko možné, veľmi pochybujem, že v krátkom čase klub podlžnosť uhradí a my budeme môcť v súťaži pokračovať. Skôr opak bude pravdou. Niektorí hráči si budú hľadať nový angažmán, nie je totiž v našich silách udržať ich bez peňazí, veď viacerí z nich sú živitelia rodín," smutne poznamenal Ján Mikloška, ktorý v FK Mesto Prievidza zastáva funkcie športového riaditeľa, asistenta trénera a vedúceho A-mužstva.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Prievidza nezaplatila, nemohla hrať
SITA