Púchovu priznali kontumačné víťazstvo

15. marca 2010, 16:23
Tip redakcii

Únia ligových klubov na mimoriadnom pondelkovom zasadnutí rozhodla o kontumácii výsledku neodohraného stretnutia 22. kola futbalovej I. ligy FK Púchov - FK Mesto Prievidza v prospech domáceho tímu pomerom 3:0.

Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: archív

Dôvodom neodohrania zápasu druhej najvyššej slovenskej súťaže bola skutočnosť, že futbalový klub FK Mesto Prievidza nesplnil v stanovenom termíne (12. marca, 12.00 h) všetky podmienky pre potvrdzovanie súpisiek družstiev pred jarnou časťou I. ligy súťažného ročníka 2009/2010, o čom informovali štatutárni zástupcovia klubu v oficiálnom stanovisku.

Prievidžania na zápas do Púchova nevycestovali a ÚLK: "v súlade s ustanoveniami článku 12. f) platného Rozpisu republikových súťaží pre súťažný ročník 2009/2010 a Súťažného poriadku futbalu, článkov 100 a 106, Výkonný výbor ÚLK ako riadiaci orgán súťaže, skontumoval neodohrané stretnutie 22. kola I. ligy FK Púchov – FK Mesto Prievidza pomerom 3:0 v prospech FK Púchov so súčasným priznaním troch bodov víťaznému družstvu," uvádza sa v stanovisku ÚLK zaslanom médiám.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Púchovu priznali kontumačné víťazstvo
TASR