Šláger Trenčína so Zlatými Moravcami bez gólov

27. marca 2010, 20:29

Prvoligový šláger jari priniesol od úvodnej minúty nekompromisný boj o každý meter ihriska. V prvej sľubnej príležitosti sa ocitol v 38. min hosťujúci Kubík, ale s jeho strelou si domáci brankár M. Kuciak poradil.

Ilustračná fotografia

Autor: Archív

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 24. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže I. ligy 2009/2010:

FK Púchov - Slovan Duslo Šaľa 2:1 (2:0)
Góly: 18. Korený, 33. Pilát - 81. Mujkoš, ŽK: 43. Švec - 26. M. Vyskoč, 54. Lalák, 88. Obert, rozhodovali: Molitoris - Cuninka, Borsányi, 450 divákov
Domáci futbalisti mali od začiatku stretnutia miernu prevahu. Tú zužitkovali v 18. min, keď po rohu otvoril gólový účet duelu domáci Korený. V prvom polčase padol ešte jeden gól a opäť do bránky hostí. Pilát išiel v 33. min po dobrej kolmici takmer od polovice ihriska sám na brankára Šale a svoje sólo zakončil druhým gólom Púchova. V 81. min znížil Mujkoš na 1:2, domáci hráči však už víťazstvo z rúk nepustili a vybojovali si tri body.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 1:0 (0:0)
Gól: 80. Ľubarskij (z 11 m), ŽK: 70. Zahradník - 35. Juraj Líška, 74. Levický, rozhodovali: Fajčík - Kubačka, M. Sluk, 433 divákov
Ako prví sa mali možnosť dostať do vedenia hostia, ale Koristek a Líška svoje gólové možnosti trestuhodne nepremenili. Michalovce mali miernu prevahu, ale dlho sa nevedeli strelecky presadiť. Zlom nastal až v 80. min stretnutia, keď obrana hostí nedovolene zastavila striedajúceho michalovského mladíka Mihoka a z nariadeného pokutového kopu rozhodol kapitán MFK Zemplín Michalovce Ľubarskij rozhodol o víťazstve domácich.

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - LAFC Lučenec 4:1 (1:1)
Góly: 41. Pitoňák, 57. Vido, 69. R. Bella, 73. M. Bezák - 16. T. Labun, ŽK: 16. Pekár, 76. Lišivka - 76. B. Gonos, ČK: 68. Červínek (Lučenec), rozhodovali: Michlian - Vorel, Jankovič, 1100 divákov
Skóre stretnutia otvorili hostia už v 16. min Labunom, no napokon odchádzali z Liptova s vysokou prehrou. Do prestávky stihol vyrovnať Pitoňák, po zmene strán pridali ďalšie góly domáceho mužstva Vido, Bella a Bezák. Lučenec dohrával od 68. min bez vylúčeného Červínka.

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:0
ŽK: 66. R. Sloboda, 76. A. Candrák - 66. P. Straka, 79. Valla, 90. Baez, rozhodovali: Hracho - Brendza, Czetö, 2268 divákov
Prvoligový šláger jari priniesol od úvodnej minúty nekompromisný boj o každý meter ihriska. V prvej sľubnej príležitosti sa ocitol v 38. min hosťujúci Kubík, ale s jeho strelou si domáci brankár M. Kuciak poradil. Následne Pavelka priťukol Kuračkovi, ale jeho strele chýbali centimetre. Taktické šachy pokračovali aj po zmene strán. Po hodine hry napriahol z 20 m Hlohovský, ale Kuciak jeho strelu na dvakrát chytil. V 81. min mal rozhodnutie na hlave Pavelka, ale trenčiansky gólman Volešák bol proti. Po spravodlivej deľbe bodov ostáva boj o corgoňligovú miestenku naďalej otvorený.