FUTBAL: Majú trávnik ako Bayern

23. októbra 2009, 10:16
Tip redakcii

Druholigoví futbalisti Spartaku Myjava budú mať trávnik ako Bayern Mníchov či Hertha Berlín. Ihrisko za takmer 1,1 milióna eur (33-miliónov korún) financovalo mesto a dvaja miestni podnikatelia. Jedným z nich je primátorov brat Peter Halabrín.

„Futbalom žijem už odmalička. To je to, čo ma baví, čo chcem podporovať a v čom vidím zmysel, keď mám dať peniaze do športu,“ vysvetlil dôvod investície do ihriska podnikateľ a bývalý aktívny futbalista Peter Halabrín. 
„V zimných mesiacoch sme cestovali na tréningy na umelý trávnik do okolitých miest, teraz budeme mať k dispozícii vlastné ihrisko po celých 365 dní v roku,“ teší sa viceprezident futbalového klubu Roman Vajaš (36).

 

 DOKONČOVACIE PRÁCE: Otvorenie ihriska bude v novembri.

Tretie v Európe

Ako vysvetlil, vykurovací systém pod umelým trávnikom si poradí aj s metrovou vrstvou snehu. Po dobudovaní hotela by sa mal areál stať miestom tréningových sústredení aj pre hráčov zo zahraničia. 
Podľa hovorcu Mesta Myjava Marka Hrína bude ihrisko spĺňať najvyššiu svetovú kvalitu hracej plochy označovanú dvoma hviezdičkami FIFA. „V Európe sú podobným spôsobom riešené iba ihriská Bayernu Mníchov a Herthe Berlín,“ upozornil Hrín.

 
Autor: MARTIN KUKUČKA, Foto: autor 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FUTBAL: Majú trávnik ako Bayern
MARTIN KUKUČKA
Foto: autor