FUTBAL-II. liga: Humenné si naplánovalo voľno

18. novembra 2009, 13:29
Tip redakcii

Humenskí futbalisti, ktorí po zmene funkcionárov klubu a po minuloročnom čiastočnom "zažehnaní" finančných problémov začali hrávať II. ligu - Skupina Východ (tretia najvyššia slovenská futbalová súťaž, pozn.), si odpočinú od futbalových povinností. Keďže v jesennej časti súťaže nedošlo k žiadnym termínovým sklzom a všetky zápasy sa odohrali podľa vopred stanoveného programu, mužstvá už majú voľno. "Jeseň bola pre náš mladý káder náročná, chlapci si zaslúžili trochu voľna. Aj preto sme im dali týždňové dovolenky, ale počnúc pondelkom 16. novembra sme naskočili do zimnej predprípravy,“ citoval v stredu denník Korzár slová hlavného trénera Humenčanov Jozefa Valkučáka.

Kormidelník HFC Humenné J. Valkučák na prvom tréningu privítal kompletný káder hráčov, ktorý po 15 jesenných kolách v tabuľke s 20 bodmi figuruje na 10. mieste. Bilancia zápasov HFC je vyrovnaná (5 víťazstiev, 5 remíz a 5 prehier), s vysoko pasívnym skóre (15:25). Preto funkcionári HFC hľadajú ďalšie posily klubu aj v zahraničí. Na skúške je poľsky brankár a do prípravy na jarnú odvetu ročníka 2009/2010 sa zapojili aj dorastenci Kopáč, Vasiľ a Sima. Na druhej strane z Humenného koncom roka odídu až traja legionári Santos, Berjanidze a Drogba.

"Trénovať plánujeme do 18. decembra, s tým, že po týždni nás opustí trojica spomenutých legionárov. Program zimnej predprípravy je teda viac ako mesačný. Chceme sa udržiavať v kondícii, podmienky sú či už na tréningovej ploche, telocvični, alebo posilňovni zatiaľ dobré. Treba ich využiť, kým sa dá. Nebude to však iba o futbale. V pláne máme využiť aj zimný štadión na hokej, či športovú halu na basketbal,“ konštatoval prvý muž realizačného tímu humenských futbalistov.

Podľa J. Valkučáka okrem tréningových jednotiek by Humenčania mali ukončiť kalendárny rok 2009 ešte jedným stretnutím. "Chceli by sme odohrať ešte v novembri jeden prípravný zápas na umelej tráve, kde by mali možnosť ukázať sa najmä naši mladí, teda futbalisti vekom ešte dorastenci, či poľský brankár, ktorý je u nás na skúške. Hoci dnes nie je jednoduché nájsť súpera, intenzívne na tom pracujeme," dodal lodivod 1. HFC Humenné.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FUTBAL-II. liga: Humenné si naplánovalo voľno
SITA