FUTBAL-I. liga: AS Trenčín vyhral nad Prievidzou

28. novembra 2009, 18:02

V sobotňajších stretnutiach 18. kola I. futbalovej ligy AS Trenčín doma pokoril Prievidzu. ( Na snímke súboj o loptu medzi hráčom AS Trenčín Filipom Hlohovským (vpravo) a hráčom FK Mesto Prievidza Jurajom Pekárom (vľavo).)

FK Púchov - LAFC Lučenec 2:1 (1:1)
Góly: 9. Jurga, 74. Ondrička - 32. Hoferica, ŽK: 29. Vanák, 74. Radič - 36. Kovanič, rozhodovali: Mriglot - Bobko, Jenčura, 420 divákov
Na náročnom teréne začali lepšie domáci, už v 9. min sa presadil Jurga. Pomerne nezáživné dianie potom do prestávky prinieslo vyrovnanie v 32. min Hofericom, ale Ondrička hlavičkou pred záverečnou štvrťhodinou poslal Púchov opäť do vedenia a líder si víťazstvo nad Lučencom už udržal.

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Góly: 11. Tufegdžič, ŽK: 33. Kapláň - 34. Kunca, 56. M. Pyrka, 77. Ľubarskij, 90. Ruskovský, rozhodovali: Ježík - Chládek, Petríček, 710 divákov
V Liptovskom Mikuláši sa hral obojstranne bojovný futbal. V 11. min domáci kopali nepriamy kop, Lišivkov center usmernil do siete Tufegdžič (1:0). V tejto fáze hry, dostali domáci pod kontrolu súpera a vytvorili si územnú prevahu. V závere polčasu hosťujúci Seman vystrelil na Kubáňa, no ten vybehnutím zabránil gólu. V druhom polčase hostia nátlakovou hrou dostali domácich pod tlak. V 62. min nebezpečne mieril Sninský a v 71. min Sninského tutovku zlikvidoval opäť skvelý Kubáň. V samotnom závere strela domáceho Kanderu len tesne minula bránku a v nadstavenom čase tutovku Ruskovského vyrazil zázračne domáci gólman Kubáň na rohový kop.

MFK Dolný Kubín - MFK Ružomberok "B" 4:0 (1:0)
Góly: 69. a 79. P. Čarnota, 40. L. Bakoš, 65. Drengubiak, ŽK: 9. Jurky - 15. Švrček, 28. L. Lupták, 89. Baďo, rozhodovali: Hádek - Kubica, Bóllo, 500 divákov
V stretnutí medzi Dolným Kubínom a Ružomberkom "B" zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti. V derby boli jednoznačne lepším mužstvom. Najmä v druhom polčase dokázali po pekných akciách vsietiť tri góly. "Béčko" Ružomberka nezvládlo dôležitosť šesťbodového zápasu najmä po psychickej stránke. Hostia inkasovali dva góly od svojich bývalých hráčov Bakoša a Drengubiaka.

AS Trenčín - FKM Prievidza 2:1 (0:0)
Góly: 57. F. Hlohovský, 75. Depetris - 56. D. Oravec, ŽK: 10. Peciar, 44. M. Ševela, 70. Adi - 13. D. Oravec, 51. J. Pekár, rozhodovali: Perašín - Ádám, Rendko, 325 divákov

Prievidžania začali prekvapivo otvorene. V prvej desaťminútovke zahrávali dve štandardné situácie z dobrých pozícii, ale nevyužili ich. V 32. min hodil Gergel dlhý aut, Depetris predĺžil na V. Horvátha, no ten trafil iba hosťujúceho gólmana. Po zmene strán našiel Helbich perfektnou prihrávkou nabiehajúceho Dušana Oravca, ktorý obišiel aj domáceho brankára a strelil úvodný gól zápasu.

Godál bezprostredne po inkasovanom góle prihral v pokutovom území hostí voľnému Hlohovskému, ktorý nemal problém rozvlniť sieť - 1.1. V 75. min nasledovalo opäť dlhé autové vhadzovanie, po ktorom sa presadil dôrazný Depetris. V závere stretnutia mali Prividžania príležitosť na vyrovnanie, ale Oravec trafil v 85. min len do brvna.

FC ViOn Zlaté Moravce - Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1)
Góly: 52. a 68. Kuračka - 18. Peťovský, ŽK: 57. Pavlenda, 61. Tomášek, 87. Hözl - 10. Tomiš, 42. Peťovský, 49. Mart. Vyskoč, rozhodovali: Matúš - D. Hrčka, Mikulaj, 748 divákov

Regionálne derby priineslo obojstranne bojovný futbal. Hostia išli do vedenia v 18. min, keď Kasaj položil ideálny center na hlavu Peťovského, ktorý z hranice malého vápna nedal Brezinovi šancu. Po zmene strán vsadili domáci všetko na jednu kartu s cieľom otočiť výsledok. Vyrovnanie priniesla 52. min, keď Kuračkovu strelu z priameho kopu uvidel Kolmokov až v sieti. O osude stretnutia rozhodol v 68. min svojím druhým gólom v dueli domáci kapitán Kuračka, keď z 12 m s prehľadom skóroval. V závere súboja odmietli deľbu bodov Zajac i Krajník, a tak sa napokon z víťazstva radovali Zlatomoravčania.