FUTBAL: V Trenčíne sa rozlúčili s hlavným trénerom Koníkom

13. novembra 2009, 13:59
Tip redakcii

V tíme účastníka druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže I. ligy 2009/2010 AS Trenčín skončil svoje pôsobenie hlavný tréner Vladimír Koník, ktorý prišiel v lete z Interu Bratislava.

O tejto skutočnosti informuje oficiálna internetová stránka trenčianskeho klubu.

Vedenie AS Trenčín sa s V. Koníkom dohodlo na rozviazaní kontraktu a v piatok ráno oznámilo jeho odchod aj v kabíne prvého mužstva. Následný tréning viedla dvojica asistentov Adrián Guľa a Roman Hodál.

"Na základe niekoľkých tohtotýždňových rozhovorov a následnej názorovej nezhody sme sa rozhodli ukončiť vzájomnú spoluprácu. Tréner Koník mal na ďalšie smerovanie klubu celkom odlišný názor, a preto sme to uzavreli už v tomto období. Išlo o rozdiely v základných princípoch," cituje stránka www.astrencin.sk slová generálneho manažéra AS Róberta Rybníčka.

Futbalisti Trenčína figurujú aktuálne na 4. mieste tabuľky I. ligy. V dosiaľ odohraných štrnástich kolách získali spolu 20 bodov (bilancia: 4 - 8 - 2, skóre 19:11), na lídra z Púchova majú osembodový odstup. Trenčania sú rekordéri súťaže v počte remíz (8), v ostatných piatich prípadoch sa v ich dueloch zrodil vždy nerozhodný výsledok. Na druhej strane futbalisti AS prehrali naposledy pred tromi mesiacmi v Prievidzi (0:2).

"Na naše rozhodnutie malo vplyv veľmi veľa faktorov, ktoré teraz nechcem rozoberať. Jedným z nich boli aj výsledky mužstva," uviedol ďalej na margo ukončenia spolupráce s bývalým koučom Interu a ŠKP Dúbravka Bratislava výkonný šéf trenčianskeho klubu Róbert Rybníček a pokračoval: "Rešpektujem názor druhých ľudí a to sa týka aj nášho bývalého trénera. Filozofiu však nemožno meniť zo dňa na deň. Snažím sa držať nejakej myšlienky, s ktorou som stotožnený. Súčasného smerovania klubu sa preto nemienim vzdať."

Počas zimnej prestávky by mal prísť do Trenčína nový tréner. Jednou z možností je aj zahraničný odborník.

"Dnes sme dali mužstvo do rúk asistentov. Zatiaľ tím povedie Adrián Guľa a ako jeho asistent Roman Hodál. Jesennú časť dokončia v tejto zostave, vzhľadom na ich doterajšiu prácu je to najlepšie riešenie. Následne situáciu vyhodnotíme a budeme rozmýšľať nad ďalším postupom," dodal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FUTBAL: V Trenčíne sa rozlúčili s hlavným trénerom Koníkom
SITA