Emotívny večer pre ťažko chorého futbalistu: Čišo všetkých roztancoval

11. januára 2016, 11:00
Tip redakcii

Aukcia kopačiek svetových hviezd na podporu liečby chorého futbalistu Mariána Čišovského (36) sa definitívne skončila. Celkovo sa vydražilo za vyše 1,5 milióna českých korún (55–tisíc eur). Cenné kúsky novým majiteľom odovzdal sám Čišo, ktorý trpí zákernou chorobou amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS).

Marián všetkých vyzval do tanca. Na parkete s ním bola manželka Martina a kamarát i spoluhráč Pavel Horváth, ktorý so Spolkom 28 onedlho odštartuje dražbu hokejových dresov.

Marián všetkých vyzval do tanca. Na parkete s ním bola manželka Martina a kamarát i spoluhráč Pavel Horváth, ktorý so Spolkom 28 onedlho odštartuje dražbu hokejových dresov.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara

Napriek ťažkému osudu rodáka z Humenného na slávnostnom galavečeri panovala pohodová a neviazaná nálada, o ktorú sa v úlohe moderátora staral Čišovského spoluhráč z Plzne Pavel Horváth. Jeho vtipy a historky z futbalu niekoľkrát rozosmiali natrieskanú sálu hotela neďaleko štadióna plzenskej Viktorky.


Kamaráti i bývalí spoluhráči Mariána Čišovského podporujú v ťažkom boji.

V jednej chvíli sa dokonca aj spievalo. Stalo sa tak vo chvíli, keď na pódium vyšiel Mariánov obľúbený spevák Pavol Habera, ktorého vypaľováky ešte donedávna púšťal v kabíne svojim spoluhráčom. „Pán Habera odmietol aj honorár,“ referoval Horváth.


Na galavečere zahral Čišovského obľúbený spevák Pavol Habera.

Do dražby sa zapojili aj viacerí Slováci. Medzi nimi sa objavil napríklad aj Čišov parťák zo slávnej éry Petržalky Balázs Borbély. Najprominentnejším dražiteľom bol nepochybne Pavel Vrba, ktorý Mariána niekoľko sezón koučoval v Plzni.

„Chcel som vydražiť môj sveter, ktorý bol v aukcii. Niekto ma však predbehol. Napriek tomu som sa rozhodol, že tie peniaze, ktoré som chcel dať, odovzdám. Sumu vám však nepoviem. Nie je to však len o tejto akcii. Budem sa mu snažiť pomáhať aj naďalej,“ povedal Vrba.


Kouč Pavel Vrba sa zapojil do dražby a chce Mariánovi pomáhať ďalej.

Celkovo aukcia trvala vyše mesiaca. Všetky peniaze však nepôjdu len na liečbu Čišovského. Presne 9-tisíc eur z nej poputuje na podporu boja proti chorobe ALS. „Marián má obrovskú silu a spolupráca s ním je inšpiráciou aj pre nás,“ povedal lekár Peter Hajduk, ktorý sa zaoberá ALS a s Mariánom spolupracuje pri liečbe.


Čišo sa pri ďakovaní rozplakal.

„Ďakujem vám všetkým, čo ste dnes prišli a zapojili sa do dražby. Budem bojovať,“ povedal Marián. V tej chvíli vstala celá sála a mnohým i tvrdým chlapom sa tisli slzy do očí. Dlho však smutno nebolo, pretože Marián napriek motorickým problémom bez ostychu vyzval všetkých hostí do tanca. Na parkete si zakrepčil so svojou veľkou oporou manželkou Martinou. Hostia sa potom bavili až do neskorých večerných hodín.


S Haberom prišla aj manželka Daniela Peštová (tretia zľava).

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/z Plzne Jozef Šatara, foto: autor 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Emotívny večer pre ťažko chorého futbalistu: Čišo všetkých roztancoval
Plus JEDEN DEŇ/z Plzne Jozef Šatara
foto: autor