Exkluzívne! Majiteľ DAC Oszkar Világi po záchrane v lige: Je to neuveriteľné!

22. mája 2014, 09:00
Tip redakcii

Majiteľ futbalového klubu DAC Dunajská Streda, Oszkar Világi (51), poskytol denníku Plus JEDEN DEŇ exkluzívny rozhovor, v ktorom rozpráva o zotrvaní svojho klubu v najvyššej futbalovej lige.

DAC: Klub Oszkara Világiho zotrval v najvyššej futbalovej súťaži.

DAC: Klub Oszkara Világiho zotrval v najvyššej futbalovej súťaži.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Matej Kalina

Keď prichádzal po jeseni do DAC Dunajská Streda, štadión zíval prázdnotou, klub bol pred bankrotom a po korupčnej kauze jednou nohou v druhej lige. Dnes jemu i jeho tímu tlieskajú plné tribúny a oslavujú záchranu v Corgoň lige.

Reč je o novom majiteľovi Oszkarovi Világim (51), ktorý exkluzívne pre Plus JEDEN DEŇ prehovoril o neskutočnej futbalovej jari, ale aj smelých plánoch na Žitnom ostrove.

Čo podľa vás rozhodlo, že sa Dunajská Streda, ktorú všetci odpisovali, zachránila v lige?

– V klube zavládli jasné pravidlá, hráči vedia, o čo hrali, mali vopred dohodnutý motivačný systém a, samozrejme, rozhodujúcim momentom boli naši skvelí diváci.


HRÁČI DAC: Vybojovali si ligu aj na ďalšiu sezónu.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Matej Kalina

Do poslednej chvíle to boli nervy. Ako ste to prežívali?

– Dúfam, že už také niečo nezažijem. Bol to obrovský a náročný boj. Najmä vzájomný duel s Nitrou. Napriek tomu, že lialo, prišiel plný štadión a na rozbahnenom teréne hráči dreli. Iba sme remizovali, ale bol to rozhodujúci moment. Je skvelé, že sme to napokon v utorok s Trnavou dotiahli do úspešného konca. Je to niečo neuveriteľné.

Nie je tajomstvom, že DAC je momentálne klubom, kde sa núkajú hráči a aj tréneri. Veľkou otázkou bolo aj zotrvanie Mikuláša Radványiho pri kormidle. Už viete odpoveď?

– Áno, po zápase s Trnavou sme si s pánom Radványim dali ruku na to, že aj budúcu sezónu povedie DAC.

Nielen dunajskostredský fanúšik, ale aj celá futbalová verejnosť je teraz plná očakávania. Čo nám naservírujete budúci rok?

– Ideme na to postupne a systematicky. V priebehu troch rokov chceme vybudovať úspešný fungujúci klub. Prioritou je mládež. Chceme, aby mužstvo tvorili piati až šiesti hráči, ktorí budú doslova žiť pre tento klub. Samozrejme, popritom budeme pracovať na infraštruktúre, teda aj na štadióne.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Exkluzívne! Majiteľ DAC Oszkar Világi po záchrane v lige: Je to neuveriteľné!
Plus JEDEN DEŇ/šat