EXKLUZÍVNE Vieme, koľko zarobí nový tréner reprezentácie: Ramsay sa na Slovensku nenabalí!

19. augusta 2017, 07:00
Tip redakcii

Keď generálny manažér našej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan hľadal kandidáta na post trénera A-tímu, priznal, že musí prihliadať aj na financie. Teda balík peňazí, ktorý si zväz môže dovoliť na plat kouča. Jeho suma vás šokuje, pretože Craig Ramsay (66) prichádza vzhľadom na svoj status skutočne za drobné...

Ramsay povedie slovenskú reprezentáciu dva roky.

Ramsay povedie slovenskú reprezentáciu dva roky.

Autor: Getty Images

Veľa sa špekulovalo o tom, či by našu reprezentáciu nezobral Ralph Krüger, s ktorým sa Miro Šatan stretol aj v tíme Európy na Svetovom pohári. Lenže od začiatku bolo viacerým jasné, že ho nedokážeme zaplatiť. Nehovoriac o tom, že má dobrý džob v anglickom Southamptone. Populárny „Šarky“ to mal teda o to ťažšie.

Nového trénera musel zlomiť za sumu, ktorú vieme poskytnúť. Netajil sa tým, že chce Kanaďana, no nájsť vhodného kandidáta nebolo jednoduché. Platy trénerov v NHL sa pohybujú v miliónoch eur za sezónu. Napokon sa Šatanovi podarilo prilákať Craiga Ramsayho, ktorý bol už na dôchodku, a tak novú výzvu prijal.

Na Slovensko sa však určite neprichádza nabaliť. Podľa našich informácií by mal kanadský kouč na Slovensku zarábať okolo 140-tisíc eur za sezónu, čo je v porovnaní s platmi trénerov v NHL skutočne smiešna suma. Navyše, nemajú ho platiť priamo zo zväzu, ale z marketingových aktivít SZĽH.

Predsa len si oproti predchodcom na slovenskej hokejovej lavičke prilepší. Bývalý kouč reprezentácie Zdeno Cíger zarábal 10-tisíc eur mesačne, rovnako ako pred ním Vladimír Vůjtek a Glen Hanlon. A ešte jedno porovnanie. Craig Ramsay nebude mať ani toľko ako jeho futbalový kolega Ján Kozák. Jeho ročný príjem je 180-tisíc eur, teda 15-tisíc na mesiac.

Platy koučov vo svete a u nás

  • 5 343 000 eur za rok poberá Mike Babcock, kouč Toronta Maple Leafs.
  • 5 130 000 eur ročne zarobí trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Joel Quenneville z Chicaga Black Hawks.
  • 684 000 eur za rok príde na účet  kouča Detroitu Red Wings Jeffa Blashilla. 
  • 140 000 eur ročne bude zarábať nový kouč hokejistov SR Craig Ramsay.
  • 120 000 eur ročne brali hokejoví tréneri Slovenska Glen Hanlon, Vladimír Vůjtek a Zdeno Cíger.

 
Autor: Iveta Weiszová 
 
Aplikácie 7 plus