Futbalisti Banskej Bystrice zostali bez výplaty

29. januára 2013, 18:50
Tip redakcii

Futbalistom Dukly Banská Bystrica meškajú peniaze na výplaty. Klubu onedlho končí licencia a vedenie musí hráčom podlžnosti uhradiť.

Futbalisti FK Banská Bystrica počas zimnej prípravy.

Futbalisti FK Banská Bystrica počas zimnej prípravy.

Autor: TASR

V slovenskom futbalovom klube FK Dukla Banská Bystrica majú finančné problémy. Informuje o tom portál profutbal.sk s tým, že hráčom meškajú peniaze. "Mnohí nevideli výplatu už od leta, iní pár mesiacov. Je to rôzne. Vzťahuje sa to nielen na hráčov A-tímu, ale aj B-mužstvo, mládežníckych trénerov či niektorých zamestnancov klubu," uviedol pre  profutbal.sk zdroj blízky Dukle, ktorá figuruje po jesenných 19 odohraných kolách Corgoň ligy až na 10. mieste s 20 bodmi.

Napriek týmto okolnostiam hráči údajne mlčia. Profutbal.sk informuje, že mladší futbalisti majú strach, iní v zmluvách podpísali, že nebudú poskytovať informácie bez upovedomenia vedenia. Futbalisti udržiavajú v sebe nádej, že v blízkom čase uvidia peniaze, ktoré im patria.

Chcú hrať, tak mlčia

"Mnohí hráči sú radi, že môžu hrať v Corgoň lige a vďační, že im Dukla dala túto možnosť. Preto radšej mlčia. Bohužiaľ, na úkor toho, že nedostávajú výplaty a ani prémie," uvádza ďalej v článku profutbal.sk z  nemenovaného zdroja.

Situácia s podlžnosťami by sa mala zlepšiť transferom slovenského reprezentanta do 21 rokov a obrancu "vojakov" Norberta Gyömbéra do  talianskeho klubu Catania Calcio. Ako je známe, talentovaný 20-ročný stopér sa dohodol s tímom Serie A na pôsobení od leta 2013 do konca júna 2017.

Zdroj portálu profutbal.sk to však komentoval slovami: "Chalani sa boja, že situácia sa výrazne nezlepší ani teraz po predaji Gyömbéra. Už zažili, že sa predali hráči a neboli vyplatené všetky podlžnosti. Majú obavy, že nedostanú nič, len im vedenie zalepí oči jednou či dvoma výplatami."

Klub chce všetko vyriešiť

Generálny riaditeľ FK Dukla Banská Bystrica Tomáš Geist reagoval pre  profutbal.sk slovami: "Ani náš klub sa nevyhol určitej zhoršenej finančnej situácii. Nepopieram, že niektorí hráči nemajú vyplatené všetky financie podľa zmlúv, ale pracujeme na tom, aby sme zmazali všetky dlhy. Dokazuje to aj pondelňajší transfer Norberta Gyömbéra."

Končí licencia, bude nová?

Futbalisti spod Urpína musia mať už čo nevidieť od vedenia buď vyplatené všetky podlžnosti, alebo mať v rukách splátkový kalendár. Dôvodom je skutočnosť, že Dukle sa končí licencia. Jednou z podmienok klubového licenčného systému je, že klub musí mať v poriadku aj finančné náležitosti, pričom v článku 60 Smernice klubového licenčného systému SFZ sa píše:

"Žiadateľ o licenciu musí preukázať, že k 31. marcu roka, v  ktorom sa začína licenčná sezóna, nemá záväzky po splatnosti voči vlastným zamestnancom, ako aj sociálnym a daňovým úradom, ktoré vzhľadom na jeho zákonné a zmluvné povinnosti vznikli do 31. decembra predchádzajúceho roka."

Záväzkami podľa portálu profutbal.sk sa okrem iného rozumejú aj nevyplatené platby zamestnancom, ale aj záväzky voči osobám, ktoré už z rôznych dôvodov nie sú zamestnané v klube. Pričom pod pojmom zamestnanec sa rozumie aj každý profesionálny hráč.  

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Futbalisti Banskej Bystrice zostali bez výplaty
SITA