Komunikačná biblia pre futbalistov: Zabudnite na otrieskané "tak určite"!

11. októbra 2012, 10:45
Tip redakcii

Slovenskí reprezentanti pred pár dňami dostali do rúk dokument, ktorý im radí, ako sa správať a komunikovať s verejnosťou či médiami. Nášmu denníku sa dostal do rúk pred domácim kvalifikačným dvojzápasom s Lotyšskom a Gréckom. Volá sa Komunikačná stratégia reprezentácie v kvalifikácii MS 2014 a radí škrtelovcom napríklad to, ako by sa mali vykrútiť z témy – otrasný štadión Pasienky.

Slovenskí futbalisti:
Dostali kódex
správania sa.

Slovenskí futbalisti: Dostali kódex správania sa.

Autor: SITA

Ako sa nám podarilo zistiť, spomínaný dokument sa dostal do rúk hráčov na podnet trénerského dua Stanislav Griga a Michal Hipp. Má byť pre nich pomôckou, ako slušne a takticky komunikovať s okolím aj na viaceré horúce futbalové témy. Prečo vlastne vznikol, sme sa pýtali kompetentných na futbalovom zväze.

„Najprv sme tento dokument vypracovali len pre trénerov, ale tí nás požiadali, aby sme to rozmnožili a oni ho rozdali aj hráčom,“ prezradil nám prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

Toto sú slabiny futbalistov

Komunikačná stratégia reprezentácie obsahuje jednu stranu formátu A4. Má päť bodov. Zaoberá sa nielen vnímaním kvalifikačnej skupiny či imidžom repre, ale aj slabými miestami v komunikácii. „Je potrebné veľmi presne určiť, ako ich budeme komunikovať a neutralizovať,“ odporúča zväz reprezentantom v prvej časti tejto kapitoly. Nasleduje príklad Pasienky.

 

Nuž a takto by mali naši borci podľa zväzu odpovedať na otázku, či im neprekáža, že hrajú na otrasných Pasienkoch.

„Pre mňa je česť reprezentovať vlasť kdekoľvek a na druhej strane verím, že sa v blízkom čase budeme môcť našim fanúšikom predstaviť na štadióne, ktorý im poskytne komfort zodpovedajúci súčasnej dobe, pretože si to zaslúžia.“

Na ďalšiu „podpásovku“ o tom, prečo televízne prenosy sú na TV Dajto a nie na STV, by mali naši reprezentanti vyrieknuť takúto odpoveď: „To je otázka pre vedenie zväzu,“ píše sa vo futbalovej komunikačnej biblii.

Tá upozorňuje hráčov aj na to, aby nepoužívali známu športovú otrieskanú formulku – tak určite! No skrátka, je tam veľa vecí na pobavenie.

Komunikačná stratégia

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Komunikačná biblia pre futbalistov: Zabudnite na otrieskané "tak určite"!
Plus JEDEN DEŇ/ šat