Griga prehovoril o odchode z reprezentácie: Musel som si vylízať rany

11. marca 2016, 09:00
Tip redakcii

Po nútenom odchode z reprezentácie sa po ňom akoby zľahla zem. Z ničoho nič sa však objavil na trénerskej lavičke jediného zástupcu východu vo Fortuna lige v Michalovciach. Reč je o Stanislavovi Grigovi (54), ktorý v rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ po prehre na Slovane (0:1) prezradil nielen to, prečo sa vyparil z futbalového prostredia.

Tréner Stanislav Griga priznal, že pauzu potreboval.

Tréner Stanislav Griga priznal, že pauzu potreboval.

Autor: SITA

Vy ste po odchode z reprezentácie v roku 2013 nikde netrénovali. Prečo ste si dali až takú dlhú pauzu?
Do môjho pôsobenia v reprezentácii som vlastne tri roky ťahal bez prestávky. Už som presluhoval (smiech). Tri roky som nikdy neťahal. Aj preto som po odchode z reprezentácie avizoval dlhšiu pauzu. Priznávam však, že po roku by som aj niečo zobral, ale čakal som na zahraničnú ponuku. Tá však neprišla.

Napokon ste zobrali klub, ktorý je namočený do záchranárskych prác. Ako si to máme vysvetliť?
Nie je to o peniazoch, ale je to zaujímavá robota. Rozhodol som sa pre Michalovce, pretože mňa musí robota baviť. A ja sa tu teším do práce. Preto som tu.

Ako by ste zhodnotili súčasnú úroveň našej ligy s tou, ako ste ju poznali vy?
Hlavný rozdiel je, že kedysi chodili na Slovensko legionári, ktorých kvalita nebola taká, ako je teraz. Zvýšilo sa tempo hry. Celkovo kvalita išla hore.

Vráťme sa o pár rokov späť, k vášmu „nechcenému“ odchodu z reprezentácie. Už prebolelo?
Samozrejme, ale potreboval som si vylízať rany. Bolo to totiž moje najväčšie futbalové sklamanie. No ako sa hovorí, čas všetko zahojí. Dva a pol roka bolo na to času a času (smiech).

Čím si vysvetľujete, že pod vaším vedením to reprezentácii nešlo a vlastne ten istý tím odrazu pod Jánom Kozákom šliape ako hodiny a dokonca postúpil na ME?
Nie je to tak, že to odrazu ide. Za našej éry s Michalom Hippom a tiež ešte aj za éry Vlada Weissa si nároďák prešiel svojím vývojom a horším obdobím. To chlapcov zocelilo. Mužstvo dospelo a dalo sa dokopy. Predtým nebolo kompaktné. Hráči si však uvedomili, že keď budú držať spolu, tak to pôjde.

Čo ste vlastne počas tejto dlhej pauzy robili?
Urovnal som si rodinné veci, ktoré nebudem konkretizovať. Okrem toho som vášnivý golfista. A keďže tento šport je doslova časožrúť, konečne som si ho užil do sýtosti. Sem-tam som si zahral ešte tenis. Fakt som sa nenudil.

Vy údajne počas voľna pravidelne cestujete do Indie. Boli ste aj teraz?
Áno, chodím tam už dvadsať rokov.

Čo tam vlastne robíte?
Idem tam za iným životom, ako poznáme tu doma. Niekto chodí na Kanárske ostrovy alebo do Álp na lyžovačku, ja do Indie.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Griga prehovoril o odchode z reprezentácie: Musel som si vylízať rany
Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara