Ján Kováčik o novinkách v reprezentácii: Kozák nám vrátil kľúče od auta

23. marca 2016, 20:00
Tip redakcii

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká dôležitá fáza prípravy na majstrovstvá Európy. Družina trénera Jána Kozáka (61) do nej vstúpi s viacerými zaujímavými novinkami či zmenami. Pre Plus JEDEN DEŇ o nich porozprával v rozhovore prezident Ján Kováčik (54).

Prezident SFZ Ján Kováčik potvrdil, že našim domovským stánkom bude Trnava.

Prezident SFZ Ján Kováčik potvrdil, že našim domovským stánkom bude Trnava.

Autor: Foto: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Ako ste vyberali súperov na päť prípravných zápasov, z ktorých ako prvý tento piatok absolvujeme v Trnave proti Lotyšsku?
Snažíme sa hľadať tímy, ktoré štýlom hry alebo spôsobom hry pripomínajú súperov napríklad v kvalifikácii alebo teraz na EURO. Z toho dôvodu tu máme Írsko, Severné Írsko, Lotyšsko, Gruzínsko a Nemecko. To je unikátna záležitosť, je pre nás dôležité, že majster sveta si vás vyberie ako sparingpartnera.

Je pravdou, že si nás Nemci za súpera vyžiadali?
Áno, oslovilo nás Nemecko, ale musíme pripomenúť, že už niekoľko rokov oslovujeme na prípravné zápasy tie najsilnejšie tímy, aby si s nami zahrali priateľský zápas. Teraz to vyšlo.

O chvíľu nás čaká historická premiéra na EURO. Veľkou otázkou je bezpečnosť vo Francúzsku. Už ste riešili tento problém?
Ľudia zo zväzu už niekoľkokrát navštívili naše prechodné stredisko vo Francúzsku Vichy a aj ostatné hotely, kde bude mužstvo prespávať a pôsobiť pred jednotlivými stretnutiami. Preto som presvedčený, že všetko bude v najlepšom poriadku. A čo sa týka samotnej bezpečnosti? Na to UEFA a Francúzsko ako organizátorská krajina kladie veľký dôraz. Celých 24 hodín budú s nami ľudia od security a polície, plus ochranka v rámci hotela.


Tréner Kozák prišiel na zraz na svojom aute.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Tréner Ján Kozák s vami nedávno predĺžil kontrakt o ďalší kvalifikačný cyklus. Dlho ste ho lámali?
Naše rokovanie bolo veľmi rýchle a korektné. V podstate sme boli za pár minút dohodnutí.

Menili ste niečo v porovnaní s predchádzajúcou zmluvou?
Len jednu vec. Tréner chcel zmeniť v zmluve to, že bude používať svoje auto a to služobné vrátiť.

To je zaujímavé, aký mal na to dôvod?
Povedal, že tak sa bude lepšie cítiť.

Minulú kvalifikáciu sme odohrali na žilinskom štadióne. Teraz tu máme nový stánok v Trnave. Ktorý z nich bude domovským stánkom našej repre?
Celú nasledujúcu kvalifikáciu odohráme v Trnave. Teším sa, že tento rok sa začína hrávať v Košiciach a len čo to bude možné, budeme hrávať aj tam.

Kým takmer všade na Slovensku štadióny už pomaly vyrastajú, ten najočakávanejší Národný futbalový v Bratislave dodnes chýba. Zmení sa podľa vás sa niečo po voľbách?
Verím, že sa po voľbách zásadne nič nezmení. Podľa informácií, ktoré mám, by sa malo začať stavať tento rok. Štadión by mal byť hotový do roku 2017.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Ján Kováčik o novinkách v reprezentácii: Kozák nám vrátil kľúče od auta
Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara