VIDEO Kontroverzný anglický rozhodca dáva Premier League zbohom: Kvôli tomuto si na neho budeme spomínať

17. februára 2017, 20:00
Tip redakcii

Jeden z najlepších futbalových rozhodcov v anglickej Premier League Mark Clattenburg (41) už na Britských ostrovoch dopískal. Zlákala ho vidina veľkých peňazí, keď sa rozhodol pre angažmán v Saudskej Arábii. Arbiter je známy viacerými „kauzami“, ktorého ho počas kariére sprevádzali. O týchto troch sa písalo najviac!

Mark Clattenburg pískal finále EURO 2006.

Mark Clattenburg pískal finále EURO 2006.

Autor: Getty Images

Jazyk na uzde

Clattenburg si občas ako keby neuvedomoval, že je v pozornosti niekoľkých kamier, tak sa nechá uniesť. Práve rôzne zábery ho potom usvedčia z toho, že si svoje správanie mohol trochu skrotiť. Bolo tomu tak aj vo finále Ligy majstrov medzi Atleticom Madridom a Realom Madrid.

Po súboji Yannicka Carrasca s Pepém pribehol ku obom hráčom a po chvíli sa začal hrať s jazykom. Kamery zachytili, že sa anglický rozhodca trochu odviazal a s vyplazeným jazykom sa pohral pred celým svetom.

Do …, kde mám kartu?

Angličan sa vyznamenal aj v zápase Premier League, keď v súboji Readingu s Liverpoolom vybehol na druhý polčas bez vecí, ktoré rozhodca bezvýhradne potrebuje. Nemal totiž vo vrecku žiadnu kartu!

Keď chcel udeliť Dannymu Guthriemu žltú kartu, zistil to a nepozorovane zamieril k štvrtému arbitrovi, aby sa nestal ešte väčší trapas.

Afekt voči Ronaldovi

Vlaňajší rok bol pre Cluttenburga významný, pretože okrem toho, že viedol finále anglického FA Cupu a Ligy majstrov, dostala sa mu pocta aj pri rozhodovaní finále EURO. V ňom si to rozdali Portugalčania s Francúzmi.

Za južanov nastúpil aj Cristiano Ronaldo, ktorý je známy občasným simulovaním a pri jednom zo zákrokov, po ktorom sa hviezda Realu Madrid „zvíjala“ od bolesti na trávniku, s uštipačnou grimasou vyzval kolegov, aby mu poslali nosidlá.

 
Autor: han 
 
Aplikácie 7 plus