Kanonier Robo Vittek nedohral v Trenčíne: Na toto sa posťažoval

29. februára 2016, 12:00
Tip redakcii

Futbalisti Slovana v úvode jarnej časti Fortuna ligy zvíťazili v Trenčíne jednoznačne 2:0. V základnej zostave nastúpil aj hviezdny kanonier belasých Róbert Vittek (33), ktorý zápas nedohral. V rozhovore pre Pluska.sk prezradil nielen to, aký bol skutočný dôvod jeho predčasného odchodu z ihriska, ale napríklad tiež, čo si myslí o návrate fanúšikov na tribúny.

Róbert Vittek zišiel z ihriska v 81. minúte,

Róbert Vittek zišiel z ihriska v 81. minúte,

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara

Po víťazstve 2:0 ste sa dotiahli na Trenčín už iba na štyri body. Čo to znamená pre ligu?

- Ešte stále sú Trenčania prví a všetko majú vo svojich rukách. Vďaka tomuto víťazstvu to však ešte určite bude zaujímavé. Samozrejme, po jednom víťazstve nemôžeme lietať v oblakoch, ale byť pri zemi.

Je Slovan silnejší ako na jeseň?

- Po víťazstve v Trenčíne si to teraz možno skoro každý povie, ale ešte je skoro o tom rozprávať. Myslím si, že ešte treba nejaký čas. Prišlo šesť nových hráčov, dvaja až posledný týždeň. Sú tam ešte resty a stále sa máme v čom zlepšovať.

Vy ste v Trenčíne tentoraz neskórovali, ale prihrali ste na oba góly. Stáva sa nebodaj z kanoniera Vitteka "nahrávač"?

- To nie. Futbal je tímový hráč a niekto na tie góly vždycky musí prihrať. V sobotu to proti Trenčínu vyšlo jednoducho na mňa.

Výsledok 2:0 hovorí jednoznačne vo váš prospech. Priznajte, čakali ste až tak ľahké víťazstvo?

- Mne osobne sa futbal Trenčína veľmi páči. Vedeli sme však, že v obrane majú štrbiny a dá sa tam prejsť. Aj keď sme Slovan, do Trenčína sa ťažko chodí po body. Sme radi za víťazstvo a dúfame, že nám pomôže získať potrebné sebavedomie do ďalšej práce.

Na tribúnach sa po dlhšej dobe objavil aj belasý kotol.

- To je ďalší plus, čo by som chcel kvitovať a poďakovať im, že si našli spoločnú reč s vedením a s naším tímom. Ak budeme takto pôsobiť ako jedna veľká rodina, tak môžeme ísť znova na titul.


Vittek sa po zápase poďakoval fanúšikom, ktorí cestovali do Trenčína.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Vladimír Benko Jr.

Vy ste zápas nedohrali. Z ihriska ste sa pýtali sám. Aký bol dôvod?

- Bol som nachladnutý. Chcel som však nastúpiť. To je jedna vec. Druhá, ja veru nie som fanúšikom umelej trávy a moje nohy dupľom nie! Dostal som kŕče, ale tie mali aj viacerí naši chalani, pretože fakt na tú umelú trávu nie sme zvyknutí. To striedanie bolo iba kvôli tomu.

 
Autor: Pluska.sk/Jozef Šatara



 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kanonier Robo Vittek nedohral v Trenčíne: Na toto sa posťažoval
Pluska.sk/Jozef Šatara