Vnuk trénera Kozáka zažil parádnu premiéru v Premier League: Čo mu poprial známy dedo?

19. mája 2017, 14:00
Tip redakcii

Košický rodák Filip Lesniak (21), ktorý je vnukom slovenského reprezentačného trénera Jána Kozáka, si odkrútil premiéru v slávnej Premier League. V drese Tottenhamu bol pri vysokom triumfe 6:1 nad Leicestrom. Ako si užíval pobyt na ihrisku a čo na jeho výkon hovorí jeho najbližšia rodina?

Filip Lesniak čakal na svoj prvý štart v Tottenhame tri roky.

Filip Lesniak čakal na svoj prvý štart v Tottenhame tri roky.

Autor: profimedia

Lesniak nastúpil do zápasu v 86. min. za stavu 4:1 a hneď o tri minúty asistoval kanonierovi Harrymu Kanovi pri treťom z jeho štyroch gólov. „Znamená to pre mňa naozaj veľmi veľa, tvrdá práca sa vyplatila. Budem makať ďalej, aby mi štarty v Premier League pribúdali,“ povedal šťastný Filip Lesniak pre SFZ. Po stretnutí mu všetci gratulovali. „Na pamiatku som si dal podpísať od všetkých spoluhráčov dres z tohto zápasu.

Anglická liga je najťažšia liga na svete. Na ihrisku musíte byť veľmi presný, nemôžete urobiť chybu. Cítim sa po premiére naozaj fantasticky, ale to už je za mnou. Budem makať ďalej,“ pokračoval Filip Lesniak a na margo gólovej asistencie uviedol: „Prevzal som sklepnutú loptu a posunul ju Kanovi, ktorý trafil presne.“ Ako nováčik sa nevyhol tradičnému folklóru: „V šatni som zaspieval hit Elánu - Voda, čo ma drží nad vodou.“ Veľký debut emotívne prežíval aj jeho otec Ján Lesniak.

„V nominácii už bol na aprílovom zápase proti Swansea, len sa nedostal na lavičku ako devätnásty hráč. Tréner Pochettino berie vždy jedného hráča navyše, ak by sa niečo stalo. Teraz sme deň pred zápasom vedeli, že na lavičku sa dostane,“ povedal pre Šport24 Ján Lesniak, ktorý si duel vychutnal v pohodlí domova.

„Boli to skvelé pocity, sledoval som zápas s manželkou a s mladším bratom Filipa, rovnako aj svokor Janko Kozák s manželkou mali zapnutý priamy prenos. Hneď po zápase som odbehol k nemu, je to necelých 200 metrov a navzájom sme si pogratulovali. Ako bývalý športovec vie, čo všetko obnáša prepracovať sa na nejakú úroveň. Vypočul som si od neho na synov výkon iba pozitívne reakcie.“ Byť súčasťou veľkého klubu nie je každodenná záležitosť, Filipov otec mal pre neho na diaľku jediný odkaz. „Preto odišiel ako chlapec do Anglicka, aby si splnil veľký sen.“

Hrdý dedko Kozák vychválil vnuka

Svojmu vnukovi zablahoželal aj Ján Kozák. „Zápas Tottenhamu s Leicestrom som sledoval v televízii, pravidelne totiž pozerám stretnutia anglickej súťaže a aj Filipovo v kategórii do 23 rokov. Po stretnutí sme si zavolali, bol veľmi šťastný a ja tiež,“ povedal kouč A-tímu SR pre Slovenský futbalový zväz a doplnil: „Filip odišiel do Anglicka v šestnástich rokoch a musel byť už v tomto veku veľmi silný. Je veľmi náročné presadiť sa v Premier League. Prajem si, aby môj vnuk na sebe naďalej tvrdo pracoval a aby mu pribúdali ďalšie štarty.“

Lesniak v číslach 

3 kluby v ktorých hral: Košice, Liberec a Tottenham
15 Slovákov hralo v Premier League
16 rokov mal Filip, keď odišiel do Anglicka
44 je jeho číslo na drese v Tottenhame

 
Autor: Juraj Vnuk 
 
Aplikácie 7 plus