Počas futbalových duelov Bystrice so Žilinou sa poriadne iskrí: Čo zápas, to bitka chuligánov

18. septembra 2012, 09:09
Tip redakcii

Stredoslovenské futbalové derby medzi Banskou Bystricou a Žilinou je medzi fanúšikmi spomínaných klubov udalosťou číslo jeden. Pre nevraživosť.

PEKLO: Napriek prísnym kontrolám chuligáni prepašovali
na tribúny množstvo pyrotechniky.

PEKLO: Napriek prísnym kontrolám chuligáni prepašovali na tribúny množstvo pyrotechniky.

Autor: Peter Mišo/PLUS Jeden deň

Z minulosti je známe žilinské prepadnutie autobusu s priaznivcami Dukly, na jar sa zase pobili fanúšikovské skupiny po zápase. V uliciach Banskej Bystrice zasahovali policajti, viacerí chuligáni skončili po bitke s rozbitými hlavami a so zlomeninami. A údajne došlo k potýčke fanúšikov aj v nedeľu večer.

„Čo sa týka futbalu, nezaznamenali sme žiadny fyzický incident,“ uviedla Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Podľa našich informácií však k bitke predsa len došlo. Na parkovisku pred banskobystrickým štadiónom sa zastavili dva poľské autobusy. Došlo ku krátkemu pästnému súboju, ktorý sa však rýchlo skončil.

Chuligáni si robili, čo chceli

Na samotnom futbalovom zápase Corgoň ligy Banskej Bystrice so Žilinou (2:2) boli desiatky policajtov so psami, na koňoch a najvyšší stupeň pohotovosti mali i usporiadatelia a bezpečnostná služba. Napriek tomu si najskôr chuligáni Žiliny a po nich aj domáci nespratníci urobili zo svojich sektorov peklo. „Ako mohli prepašovať tie dymovnice a svetlice cez toľké kontroly?“ čudovali sa niektorí usporiadatelia s policajtmi po zápase… Isté je, že Duklu neminie teraz poriadne mastná pokuta.

 
Autor: PLUS Jeden deň/pem, duc 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Počas futbalových duelov Bystrice so Žilinou sa poriadne iskrí: Čo zápas, to bitka chuligánov
PLUS Jeden deň/pem
duc