Bilbao zdolalo Slovan 2:1

01. decembra 2011, 22:52
aktualizované 02. decembra 2011, 00:00

Bili sa ako levy a boli tak blízko, ale neklaplo to. Slovan ani v predposlednom zápase skupiny F Európskej ligy nevyhral a po prehre 1:2 proti Athletic Bilbau stratil šancu na postup. Pritom veľa nechýbalo, aby bol stále v hre a mal vo vrecku aspoň 60-tisíc eur za remízu.

Hráč Slovana Bratislava Mamadou Bagayoko (vľavo) bojuje o loptu s hráčom Atletica Bilbao Ikerom Muniainom v zápase Európskej ligy v Bilbau.

Líder skupiny spustil od začiatku tradičný španielsky cvrkot diabolsky rýchlych prihrávok. A bola len otázka času, kedy pomedzi belasú obranu jeden z domácich hráčov prekĺzne a skóruje. Stalo sa tak po pätnástich minútach, keď Oscar de Marcos dorazil skákajúcu loptu v pokutovom území do siete belasých – 1:0.

Španielski hráči síce jasne predčili nášho majstra aj v štatistikách striel, rohov či prihrávok, ale wiessovci umne vyčkávali na chybu súpera. Jednu z nich urobila domáca obrana, keď faulovala pred šestnástkou Milinkoviča. K lopte sa postavil Halenár, domáca bránka sa po jeho bombe zrejme doteraz trasie.

Belasí vystrčili ešte raz rožky a Bilbao malo bobky, pretože Filip Šebo po 366 minútach rozvlnil sieť súpera v Európskej lige – 1:1. Aj po prestávke Španieli mali hru jasne v rukách a tlak postupne stupňovali. Slovanisti ho nevydržali a chybili, keď ľahko ponúkli vedúci gól Susaetovi. V závere domácim ešte rozhodcovia zobrali pre ofsajd regulárny gól.

V hre je ešte 120-tisíc eur

Futbalistov Slovana v stredu 14. decembra čaká posledný zápas v Európskej lige. Belasí sú už mimo hry, ale napriek tomu proti Salzburgu pôjde o veľa. V hre je stodvadsaťtisíc eur za víťazstvo, čo by bol pre Slovan slušný vianočný darček. „Súper zvíťazil zaslúžene, o ten jeden gól bol lepší. Mojich zverencov musím pochváliť za dobrú defenzívu,“ povedal tréner Weiss.

Autor: PLUS Jeden deň/šat