Dušan Švento: Nadávky ma nerozhodili

15. decembra 2011, 11:26
Tip redakcii

Jedným zo slovenských zástupcov vo vyraďovacej fáze Európskej ligy bude futbalista v službách rakúskeho Red Bull Salzburg Dušan Švento. Salzburg si vybojoval postupovú definitívu na bratislavských Pasienkoch víťazstvom 3:2, pričom Šventovi nepokazili radosť ani vulgarizmy krajanov z tribún na jeho adresu.

Slovák Dušan Švento v službách Salzburgu mal po zápase so Slovanom dôvod na radosť.

Slovák Dušan Švento v službách Salzburgu mal po zápase so Slovanom dôvod na radosť.

Autor: MICHAL SMRČOK

"Belasí" zaskočili svojho súpera dvoma gólmi v úvodných šiestich minútach, o ktoré sa postaral Miloš Lačný. Studená sprcha vyviedla Salzburg z rovnováhy len na niekoľko minút a ešte do polčasu stihol vyrovnať. "Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme tam nejaké štandardné situácie. Z tých sme však nič nevyťažili a naopak sme inkasovali gól, pri ktorom rozhodca možno mohol zapískať faul. Vzápätí sme po našej chybe dostali ďalší gól a naozaj sa nám dýchalo ťažko. Vnútornou silou a  vierou sme to ale dokázali otočiť," uviedol Švento.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar mal v 68. minúte na kopačke štvrtý gól, ktorým by poistil vedenie svojho tímu, ale v dobrej pozícii prihral ešte lepšie postavenému Jakobovi Jantscherovi, ktorý však na nerovnom teréne prestrelil bránu. "Mohol som strieľať už ja, ale nakoniec som sa rozhodol prihrať Jakobovi do vyloženej šance. Videl som, ako mu to tam nadskočilo, povrch na Pasienkoch nie je ktovieako dobrý. Škoda tej situácie, v konečnom účtovaní nás to však nemuselo mrzieť," povedal.

Sníva o veľkom súperovi

Švento sa podľa vlastných slov počas zápasu príliš nezaujímal o výsledok v  Paríži, s ktorým Salzburg na diaľku bojoval o postup. "V polčasovej prestávke som započul priebežný stav, ale ďalej som sa o to nestaral. Postup ma samozrejme veľmi teší a hoci by sme radi išli ďalej v  Európskej lige, možno aj cez slabšieho súpera, koho by nelákalo zahrať si proti tímom ako Manchester United či City. Dá sa povedať, že je to aj môj sen," vyhlásil.

Nerieši Weissa ani nadávky

Na otázku, či vnímal duel nejako špeciálne vzhľadom na známy spor medzi ním a trénerom Slovana i reprezentácie Vladimírom Weissom, reagoval Švento s úsmevom. "To neriešim a  nepozastavujem sa nad tým. Bol to výnimočný zápas predovšetkým z toho pohľadu, že som hral doma na Slovensku, kde ma poznajú ľudia," vyhlásil a  dodal, že ťažkú hlavu si nerobí ani z krikľúňov z tribún, ktorí ho neraz počastovali spŕškou vulgarizmov. "Určite je to trochu nepríjemné, ale taký je už klubizmus. Rešpektujem to, jednoducho som sa snažil nevšímať si to."
     

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Dušan Švento: Nadávky ma nerozhodili
TASR