Exslovanista Božič Slovákom: Nemajte veľké oči!

03. novembra 2011, 10:30
Tip redakcii

Náš futbalový majster zatiaľ veľa vody v Európskej lige nenamútil. Z troch zápasov získal iba jeden bod. Slovenskému fanúšikovi sa to máli, no bývalý legionár belasých Mário Božič pred dnešným odvetným duelom F-skupiny na štadióne Partku Princov proti Parížu St. Germain (19.00 h) odkazuje: Slováci, otvorte konečne oči, realita je niekde inde.

Mário Božič
by sa do Slovana
rád vrátil.

Mário Božič by sa do Slovana rád vrátil.

Autor: SITA

„Fanúšikovia si musia zvyknúť, lepšie povedané, uvedomiť si, že váš klubový futbal má ďaleko od svetovej špičky. Netýka so to len Slovana, ale aj ostatných tímov. Jednoducho ich nemôžeme porovnávať s takými mužstvami, ako sú Paríž St. Germain či Bilbao. Sú zo všetkých stránok na oveľa lepšej úrovni. Preto si myslím, že aj ten bod, čo získali slovanisti doma proti Parížanom, je veľmi cenný,“ povedal pre náš denník po prvom zápase nášho majstra s francúzskym St. Germain Mário Božič. V ňom slovanisti ani v početnej výhode o dvoch hráčov nedokázali Francúzov zatlačiť. Nuž, čo môžeme čakať v dnešnej odvete?

„Slovan má kvalitatívne lepšie mužstvo ako to, v ktorom som ešte hrával ja. No aj tak je proti Parížanom obrovským outsiderom. Ak však chlapci dajú do zápasu srdce a a bude im priať aj šťastie, môžu prekvapiť,“ myslí si Božič.

Zaplaťte mu letenku a zabodujete

Srbský stredopoliar má ešte jeden recept pre belasých ako bodovať a šokovať Európu. „Pred dvomi týždňami som bol prvýkrát na zápase Slovana a vidíte, chlapcom som priniesol šťastie. Mali by si uvedomiť, akú mám pre nich cenu a zaplatiť mi letenku aj na ďalší zápas. Rád prídem a nejaký ten bodík im prinesiem,“ s úsmevom pridal Božič.

Ten verí, že už v novom roku sa možno znovu predstaví v drese nášho majstra. „Odísť zo Slovana bola najväčšia chyba v mojej kariére. Ak má vedenie osloví, rád sa vrátim. Tréner Weiss mi už hovoril, že by mal o mňa záujem,“ dodal Božič, ktorý je momentálne voľný hráč, pretože v poslednom pôsobisku v izraelskom klube FC Ašdod ho oklamali pri vyplácaní výplaty.

 
Autor: PLUS Jeden deň 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Exslovanista Božič Slovákom: Nemajte veľké oči!
PLUS Jeden deň