Hroššo ako Halák

22. októbra 2011, 08:30
Tip redakcii

Fenomenálne, neskutočné, nezabudnuteľné, jednoducho fantastické. Že čo? Tak to vyzerá, keď v bránke stoji Lukáš Hroššo. To, ako brankár nášho majstra vychytal Parížanov, zostane rovnako navždy vryté v pamäti fanúšikov ako fakt, že v štvrtkovom stretnutí Slovan – Paríž (0:0) získal náš tím prvý historický bod v skupinovej fáze Európskej ligy.

Hrdina zápasu:
Brankár Lukáš Hroššo
vychytal slávny Paríž
St. Germain.

Hrdina zápasu: Brankár Lukáš Hroššo vychytal slávny Paríž St. Germain.

Autor: MICHAL SMRČOK

Nečudo. Brankár belasých sa hádzal a strely lapal ako z inej planéty. Bez ujmy čelil rekordným 17 ranám! Mimochodom, to je len o jednu strelu menej, ako zneškodnil náš gólman v službách St. Louis Jaroslav Halák v stredajšom súboji NHL proti Los Angeles. No pozor. Na rozdiel od našej hokejovej jednotky ochranca svätyne belasých však neinkasoval ani jeden gól. Pritom mal za chrbtom bránku o 5,49 metra širšiu a 1,22 metra vyššiu.

„Bol to môj najväčší zápas v kariére. Chytal som predsa proti Parížu Saint-Germain, ale ako hokejista som si nepripadal (smiech). Bol som jednoducho v tranze. Sústredil som sa na každú strelu. Ani neviem, že ich bolo až tak veľa,“ prezradil nášmu denníku Hroššo, ktorý bol nielen podľa fanúšikov, ale aj podľa trénera Weissa mužom číslo jeden štvrtkového večera na Pasienkoch. Svojím majstrovstvom sa výraznou mierou zaslúžil o to, že za remízu proti PSG pribudne Slovanu na konto 60-tisíc eur.

„Z Hrošša som urobil jednotku a vedel som prečo. Pred stretnutím som mu povedal, že to bude jeho zápas. A aj bol. Lukáš bol mužom číslo jeden. Súperovi zneškodnil tri-štyri čisté gólové šance a podržal nás,“ vychválil ochrancu belasej svätyne Weiss.

Potrebné šťastie hľadá u priateľky

Lukáš prezradil po súboji nášmu denníku aj svoj talizman. „Pri niektorých strelách som mal aj šťastie. To mi nosí moja priateľka Silvia. Samozrejme, veľká vďaka patrí aj chalanom v obrane,“ prezradil Hroššo. Ten si, zdá sa, týmto výkonom vydobyl miesto jednotky v Slovane, z ktorého vytlačil Matúša Putnockého. „Nič nie je definitívne. Stále oň bojujeme. Žiadny brankár nemá istú pozíciu,“ zakončil Hroššo. Najbližšie sa Slovan v EL predstaví vo štvrtok 3. novembra práve v Paríži.

 
Autor: PLUS Jeden deň/šat, mr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hroššo ako Halák
PLUS Jeden deň/šat
mr