Hráči Slovana: Milionárov z Paríža mali na lopate

20. októbra 2011, 23:01
aktualizované 21. októbra 2011, 08:55

Tak konečne sa dočkali. Futbalisti Slovana sa proti multimilionárskemu tímu Paríž St. Germain vytiahli a získali prvý historický bod v skupinovej fáze Európskej ligy za remízu 0:0. A mohli mať aj tri, lenže presilu o dvoch hráčov nevyužili.

Filip Šebo: Hráč
Slovana (vľavo)
sa strelecky
nepresadil.

Filip Šebo: Hráč Slovana (vľavo) sa strelecky nepresadil.

Oba tímy začali hrať opatrne a navyše Francúzi profesorsky, čo domácim vyhovovalo. Najväčšia hviezda v stretnutí, ktorá vyšla majiteľov hostí na 42 miliónov eur Javier Pastore, toho veľa neukázala a v prvom polčase pohrozila až po hrúbke Karima Guédého.

V bránke domácich však svojich vždy keď horelo, podržal skvelý Hroššo. Po zmene strán sa začal lámať chlieb zápasu od momentu, keď v 64. minúte videl Chantôme červenú kartu. Favorizovaní Francúzi znervózneli a boli to domáci, ktorí začali podkurovať brankárovi. Najväčšiu príležitosť mal Guédé. Tesne pred nosom mu však na pätke domáci obrancovia odkopli loptu. Parížania psychicky zrejme nezniesli, že im outsider robí problémy a desať minút pred koncom opäť vytiahli nešportové prostriedky.

Po hrubom faule na Štepanovského sa porúčal pod sprchy už druhý hráč – Tiéné. Zdrvujúci tlak belasých však v závere už neprišiel a boli to prekvapujúco hostia, ktorí z nebezpečných protiútokov mohli skórovať. Lenže Slovan mal včera v bránke opäť vo forme chytajúceho Hrošša.

Parížania ostali pred bránami

Hľadisko na Pasienkoch vyzeralo v súboji proti Parížu veľmi netradične. V sektore hostí totiž nebola ani jedna francúzska noha, hoci v uliciach Bratislavy boli stovky Francúzov.

Tí údajne tesne pred tým, ako mali prejsť turniketmi, zistili, že majú suchoty a slovenské pivo šokujúco uprednostnili pred futbalom. A tak sa domácim štadiónom belasých nieslo: „My sme tu doma.“ Slovan aj napriek studenému počasiu prišlo povzbudiť viac divákov ako proti prvému domácemu súboju s Bilbaom (6 300).

„Pred zápasom by sme boli s bodom spokojní, teraz môžeme byt sklamaní, pretože tam bola tá presilovka. Napriek tomu sme chceli radšej brániť výsledok a báli sme sa to viac otvoriť, keďže súper mal vpredu výborných hráčov, ktorí vedeli zakontrovať,“ zhodnotil zápas Filip Šebo.