Toto prehrať bolo umenie!

14. decembra 2011, 21:50
aktualizované 15. decembra 2011, 06:00

Silvester je síce až o pár dní, ale na Pasienkoch odpálili megafutbalový gólový ohňostroj už v stredu. V poslednom súboji F skupiny Európskej ligy Slovan – Salzburg (2:3) padali góly ako na strelnici. Nášmu majstrovi to síce na začiatku lepšie pálilo, ale strelivo mu došlo už po dvadsiatich minútach. Rakúsky klub potom vytiahol svoje prskavky, ktorými totálne rozleptal belasé rady.

Dobojové: Radosť hostí a smútok domácich.

Autor: MICHAL SMRČOK

Slovanisti začali vo veľkom. Už v tretej minúte sa prvýkrát presadil Lačný. O chvíľu nato po parádnom pase Hada znovu úradoval so svojimi „strelkami“ Lačný -2:0. Škoda, že ho potom hlad po góloch prešiel. Hostia vyzerali totiž na uterák. Lenže vďaka gólu Leonarda z penalty sa spamätali a o päť minút už aj bolo vyrovnané. Diváci však boli vo vare, veď za 25 minút vidieť štyri góly, to sa nevidí ani v prestížnom El Clásicu.

Po zmene strán prišlo staré ošúchané nedáš – dostaneš. Po centri Jantschera si nešťastne zrazil loptu do brány stopér domácich Had. Salzburg si v závere vytúžené víťazstvo, ktoré potreboval na postup zo skupiny, udržal. Belasí po poslednom hvizde odchádzali so sklonenými hlavami a zrejme aj s nahlodaným sebavedomím. Prehrať zápas, keď vyhrávate 2:0, zamáva aj s inými majstrami. Majstrovsky sa však zachovali fanúšikovia Slovana, ktorí napriek tomu, že videli trpkú prehru svojho tímu, weissovcov vytlieskali a na rozlúčku vytiahli transparent: „Ďakujeme za Euroligu!“

„Len hlúpe mužstvo môže prehrať takýto zápas. Rozhodli individuálne chyby, urobili sme tri a aj dostali tri góly,“ povedal tréner Slovana Vladimír Weiss.

Lačný, takto sa bojuje o miesto

Bol to pre nich posledný zápas i posledná šanca. V súboji Slovan – Salzburg niektorí hráči naposledy obliekli dres belasých. Dôvod? Náš majster totiž už pred týmto zápasom avizoval, že chystá počas zimnej prestávky prievan v šatni. „Hráči, ktorí sa vezú, pôjdu preč. V zime dôjde k veľkému posunu v kádri, k veľkej obmene, niektoré posty by sme chceli doplniť,“ avizoval niekoľkokrát počas jesennej časti tréner Weiss.

Medzi najvážnejších adeptov na odchod z tábora Slovana patrilo trio, ktoré bolo na hosťovaní – Lačný, Hartig, Táborský. Práve prvý menovaný predviedol, že vie zabojovať o svoje miesto. Tak či tak, ak by ste boli na mieste funkcionárov Slovana, tak by ste sa po poslednom stretnutí v sezóne rozlúčili určite s Filipom Šebom.