Weiss: Vieme hrať lepšie!

21. októbra 2011, 10:40
Tip redakcii

Slovenský futbalový majster Slovan Bratislava získal prvý bod v skupine Európskej ligy UEFA 2011/2012 po bezgólovej domácej remíze na Pasienkoch s favorizovaným Parížom St. Germain v 3.kole skupinovej fázy. Tréner Vladimír Weiss s týmto faktom síce vyslovil spokojnosť, ale nešetril kritikou nad skutočnosťou, že jeho hráči nevyužili oslabenie súpera o dvoch vylúčených hráčov v druhom polčase.

Tréner Vladimír Weiss

Tréner Vladimír Weiss

Autor: TASR

Po červených kartách Clementa Chamtoma v 64., resp. Siaku Tieneho v 80. minúte mali "belasí" šancu strhnúť výhru na svoju stranu a šokovať Európu ziskom troch bodov. Nevyužili ju. Paradoxne im oťaželi nohy a  chýbal nápad, ako osem Parížanov v poli vyšachovať. "Ak hráte proti ôsmim hráčom v poli, zápas by sme mali vyhrať aj proti takému tímu ako má PSG. Je to o kvalite a psychike hráčov. Keď sme museli, aj keď sme veľmi chceli, tak sme ten záver nezvládli. Spokojnosť s bodom áno, ale za druhý polčas nie. Chceli sme vyhrať. Proti ôsmim by sme si mali vypracovať viacej šancí. A to sme mohli aj inkasovať," povedal po súboji F-skupiny kouč Slovana.

"Hráčov musím pochváliť za bojovnosť a  prístup, ale vedia hrať lepšie, ja ich kvalitu viem doceniť. My však nemáme hráčov ako Menez a Pastore, tí hráči nestoja len tak toľko peňazí, ich kvalita je o level vyššia," dodal.

Prvý polčas spĺňal prísnejšie parametre, bolo sa na čo pozerať, viac čistých šancí v ňom mali hostia. Ich snaha ale stroskotávala na výbornom brankárovi Lukášovi Hroššovi, nedávnej posile z Nitry. Ten spoluhráčov zachránil v mnohých momentoch. "Hroššo nás podržal a bol fantastický. Ja som mu pred zápasom povedal, že nedostane gól a to bol minimálny predpoklad k úspechu. Urobil som z neho jedničku a on je brankár so svetlou budúcnosťou aj pre  slovenský futbal. Chytil tri-štyri čisté gólové šance súpera. Podržal mužstvo a o tom je brankár. Na tejto úrovni má súper vždy tri až štyri gólové šance a brankár musí podržať tím. A to urobil perfektne a bol mužom zápasu," ocenil výkon Hrošša jeho tréner.

Základná F-skupina sa dostala do polovice svojho programu, na čele tabuľky je sedembodové Bilbao, ktoré vo štvrtok "len" remizovalo doma s Red Bull Salzburg 2:2. Paríž a "Býci" majú na konte štyri body, Slovan jeden. Slovenského zástupcu teraz čakajú vystúpenia v parížskom Parku princov a  v Španielsku, posledný duel odohrá Slovan doma s rakúskym vicemajstrom. "Nie som jasnovidec, nebude to ľahké. Verím, že keď sa uzdravia Čikoš a  Pauschek, bude mužstvo po stranách živšie. Bude to však ešte chvíľu trvať, lebo iba začínajú s tréningovým procesom. Favoritom skupiny sú stále Paríž a Bilbao, o tom netreba debatovať, aj keď Salzburg prekvapil. Skupina je otvorená. Predtým som povedal, že nejaké body uhráme a už sme to trochu naplnili. Samozrejme, v Paríži a Bilbau budú domáci favoritmi, ale som na sto percent presvedčený, že Salzburg doma v  decembri porazíme a na ten zápas sa teším," uzavrel Weiss.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Weiss: Vieme hrať lepšie!
TASR