Barcelona a AC Miláno mieria do osemfinále

01. novembra 2011, 22:48
aktualizované 02. novembra 2011, 09:00

FC Barcelona a AC Miláno sa v utorok večer stali prvými osemfinalistami futbalovej Ligy majstrov. Španielsky šampión v pozícii obhajcu trofeje zvíťazil v 4. kole H-skupiny vo vypredanom pražskom Edene nad Viktoriou Plzeň 4:0. Argentínsky kanonier Lionel Messi zaznamenal hetrik, dDomáci dohrávali od 22. minúty bez vylúčeného slovenského obrancu Mariána Čišovského. Milánu stačila na postup aj remíza 1:1 na pôde bieloruského BATE Borisov.

Kevin-Prince Boatenq sa pokúša skórovať do bránky BATE Borisov.

Messiho prvý presný zásah z pokutového kopu bol jeho jubilejným 200. gólom v drese Barcy a 40. v LM. Predchádzal mu faul Čišovského, ktorý následne dostal červenú kartu. Tréner Pavel Vrba okamžite zareagoval a takticky stiahol z  ihriska ďalšieho slovenského legionára Mareka Bakoša. V 69. minúte dostal šancu tretí Slovák Michal Ďuriš. Plzeň bola v úvode zápasu aktívnejšia a vypracovala si obrovskú šancu, Petrželovo sólo z polovice ihriska však rukou bravúrne zneškodnil brankár Victor Valdes, ktorý prekonal klubový rekord v neprisstreľnosti. V súťažných zápasoch neinkasoval už 877 minút, čím vylepšil zápis Miguela Reinu zo sezóny 1972/73.

Ruský tím Zenit Petrohrad v základnej jedenástke so  slovenským reprezentantom Tomášom Hubočanom zvíťazil v G-skupine Ligy majstrov nad ukrajinským Šachťarom Doneck 1:0. O triumfe ruského šampióna rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu Belgičan Lombaerts. Hubočan odohral celý zápas. O historicky prvé víťazstvu cyperského futbalu nad portugalským sa postarak APOEL Nikózia. Premožiteľ Slovana z  3. predkola LM zdolal FC Porto 2:1 gólom Manducu z 90. minúty a udržal si na čele tabuľky jednobodový náskok pred Zenitom.

Valencia zvíťazila v E-skupine nad Bayerom Leverkusen 3:1. Chelsea Londýn vyhrávala v Genku nad domácim Racingom 1:0 gólom brazílskeho stredopoliara Ramiresa, no domáci po zmene strán vyrovnali zásluhou Vossena. Z prvého víťazstva v F-skupine sa tešili hráči Borussie Dortmund, ktorí si poradili s Olympiakosom Pireus 1:0. Súboj Arsenalu Londýn s Olympique Marseille sa skončil bezgólovou remízou.

Sumáre stredajších zápasov 3. kola LM 2011/2012:

E-skupina:
      FC Valencia - Bayer Leverkusen 3:1 (1:1)
      Góly: 1. Jonas, 65. Soldado, 75. Rami - 30. Kiessling, 37.047 divákov.
      KRC Genk - Chelsea Londýn 1:1 (0:1)
      Góly: 61. Vossen - 26. Ramires, 22.584 divákov.

1. Chelsea Londýn         4   2  2  0    9:2     8
      2. Bayer Leverkusen      4   2  0  2    5:6     6
      3. FC Valencia                4   1  2  1    5:4     5
      4. Racing Genk               4   0  2  2    1:8     2

F-skupina:
      Borussia Dortmund - Olympiakos Pireus 1:0 (1:0)

G-skupina:
      Zenit Petrohrad - Šachtar Doneck  1:0 (1:0)
      Gól: 45.+1 Lombaerts, 21.405 divákov.
      /T. Hubočan odohral v drese domácich celý zápas/
      APOEL Nikózia - FC Porto 2:1 (1:0)
      Góly: 42. Ailton (z 11 m), 90. Manduca - 89. Hulk (z 11 m), 22.301 divákov.

1. APOEL Nikózia          4   2  2  0    6:4     8
      2. Zenit Petrohrad        4   2  1  1    7:5     7
      3. FC Porto                   4   1  1  2    5:7     4
      4. Šachtar Doneck        4   0  2  2    4:6     2

H-skupina:
      BATE Borisov - AC Miláno 1:1 (0:1)
      Góly: 55. Bressan (z 11 m) - 22. Ibrahimovič, 29.100 divákov.
      Viktoria Plzeň - FC Barcelona 0:4 (0:2)
      Gól: 24., 45.+2 a 90.+2 Messi (prvý 11 m), 72. Fabregas, ČK: 22. ČIŠOVSKÝ (Plzeň), 20.145 divákov.