Juraj Halenár: Stý gól poslal do nebies

11. novembra 2011, 09:29
Tip redakcii

Oslavuje veľký vstup do exkluzívneho klubu stogólových ostrostrelcov. Pritom ešte pred pár dňami prežíval pre tragédiu v rodine jedno z najsmutnejších a najťažších období v živote. Aj preto Jurajovi Halenárovi (28) po strelení stého gólu v súboji 16. kola Corgoň ligy Slovan – B. Bystrica 3:2 vyhŕkli slzy a jeho oslavné gesto letelo do nebies medzi hviezdy.

Do neba: Gól posielal
Halenár priateľovi jeho
sestry Kristíny, ktorý
podľahol ťažkej chorobe.

Do neba: Gól posielal Halenár priateľovi jeho sestry Kristíny, ktorý podľahol ťažkej chorobe.

Autor: Tasr

Písal sa september 2011 a slovanisti cestovali na zápas do Salzburgu. V ňom mal ohlásiť návrat po dlhom zranení aj vychýrený kanonier belasých Juraj Halenár. Lenže život to chcel inak. Pár dní predtým zasiahla jeho rodinu tragédia.

Jurajovej sestre zomrel dlhoročný priateľ na rakovinu. „Odpočívaj v pokoji, brat môj. Je mi veľmi ťažko, že tu už nie si s nami, ale ďakujem ti za všetko, čo si pre mňa a Kiku (sestra – pozn. red.) urobil,“ takto smútil vtedy Juraj. Trvalo niekoľko týždňov, kým sa po tejto udalosti naplno vrátil späť do futbalového kolotoča.

Halenár je lídrom tímu

Dnes hlási, že je opäť vo forme. „Fantasticky sa spamätal. V posledných zápasoch je lídrom mužstva,“ povedal na margo formy svojho zverenca kouč Slovana Vladimír Weiss. Práve vďaka Halenárovým dvom gólom, ktoré strelil v druhom polčase proti Banskej Bystrici, Slovan ušiel za stavu 0:2 hrobárovi z lopaty. Najmä ten druhý na 3:2 patrí do kategórie exportných. „Môj stý gól patril priateľovi mojej sestry, ktorý, žiaľ, už nie je medzi nami,“ prezradil nášmu denníku Halenár.

Vzácny dres dal otcovi

Rodákovi z Trnavy stačilo na dosiahnutie „stovky“ desať rokov. V samostatnej ére sa to podarilo iba jemu a Róbertovi Semeníkovi. Prvý gól strelil ešte v drese Interu v súboji proti Prešovu. „To, že mám na konte toľko gólov, je aj vďaka mojim spoluhráčom,“ povedal po zápase hrdina belasého dokonalého zvratu. Juraj stý gól stihol ešte počas zápasu osláviť aj s najbližšími. Na zápase bol aj otec, ktorého vystískal a daroval mu vzácny dres. „Otec stál od začiatku pri mne, právom mu patrí,“ pridal Juraj. Naprázdno neobišli ani spoluhráči. Do spoločného banku vysolil 500 eur.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/JOZEF ŠATARA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Juraj Halenár: Stý gól poslal do nebies
Plus JEDEN DEŇ/JOZEF ŠATARA