Šokujúci večer v Lige majstrov: Milionári končia, outsideri postupujú

08. decembra 2011, 11:35
aktualizované 08. decembra 2011, 12:30
Tip redakcii

Pred štartom najlepšej klubovej súťaže sveta mali fanúšikovia jasno. Najväčším favoritom na zisk "ušatej trofeje" je FC Barcelona a konkurovať by jej popri Reale Madrid mali predovšetkým kluby z Manchestru. Po skončení základných skupín sú však obaja manchesterskí favoriti mimo hry!

Oporou Realu Madrid je aj Cristiano Ronaldo

Oporou Realu Madrid je aj Cristiano Ronaldo

Autor: profimedia.sk

Oveľa väčšiu hanbu si pritom z tejto dvojice privodil Manchester United. V skupine s Benficou Lisabon, Bazilejom a Otelulom Galati mal bez problémov postúpiť.

Vtipkári hovorili o tom, že jediné čo môže stratiť nie sú body, ale osobné veci počas zápasu v Rumunsku. V záverečnom dueli skupiny stačila anglickému šampiónovi na postup remíza na ihrisku Bazileja, po prehre 1:2 mu však zostáva iba miestenka do Európskej ligy. „Hrať Európsku ligu je pre nás zahanbujúce. Cítime sa ako v zlom sne,“ vyjadril pocity všetkých obranca Patrice Evra.

Rival Manchester City

V nej sa môže stretnúť s aj nenávideným mestským rivalom. Manchester City mal ako nováčik Ligy majstrov o poznanie ťažšiu skupinu, Bayern, Villareal a Neapol sú v Európe rešpektované kluby.

Milionárski "Citizens" neustáli pred dvoma týždňami kľúčový súboj o druhé miesto s Hamšíkovým Neapolom a tak im v záverečnom kole nestačila ani výhra nad jasne postupujúcim Bayernom. Roztrpčenie je aj tu obrovské, no tréner Mancini sa už pozerá do budúcnosti: „Momentálne samozrejme prevláda sklamanie, Liga majstrov je veľká vec. No pre City je dôležitá aj Európska liga. Ako klub potrebujeme vyhrávať trofeje. Finále je pre nás jednoznačným cieľom!“

Prekvapujúci Olympique Lyon

Šokujúci večer zažili aj priaznivci holandského majstra. Ajax Amsterdam mal pred domácim zápasom proti Realu Madrid komfortnú pozíciu. Na istotu postupu mu stačila remíza, do osemfinále by sa ale dostal aj v tom prípade, ak by po domácej prehre udržal lepšie celkové skóre ako Olympique Lyon, ktorý ale musel vyhrať v Záhrebe. To sa nezdalo nesplniteľné, keďže Ajax mal pred posledným zápasom kladné skóre 6:3, zatiaľ čo francúzsky tím sa po sérii slabých výkonov "pýšil" záporným skóre 2:6.

Posledné kolo ale všetko postavilo na hlavu, Ajax doma prehral trojgólovým rozdielom a Lyon dokázal Záhrebu nastrieľať sedmičku a postúpiť! Túto hanbu nevydržalo vedenie záhrebského Dinama, ktoré okamžite po zápase odvolalo trénera Jurčiča, zatiaľ čo Francúzi sa radovali.

 
Autor: Pluska.sk/Milan Zálešák 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Šokujúci večer v Lige majstrov: Milionári končia, outsideri postupujú
Pluska.sk/Milan Zálešák