Žilinskí priaznivci fandili aj bojkotovali

16. septembra 2010, 12:54
Tip redakcii

Priaznivci slovenského futbalového majstra MŠK Žilina zažívali v stredu mierne schizofrenický pocit. Historicky prvý zápas ich miláčikov vo futbalovej Lige majstrov proti Chelsea Londýn totiž už dlho pred plánovaným výkopom vyvolával veľké vášne. Žilinčanov pobúrili najmä vysoké ceny vstupeniek, pre ktoré sa časť fanúšikov slovenského majstra rozhodla zápas bojkotovať.

Cestu do hľadiska si našli aj rodiny s deťmi, väčšina žilinských ultras ale zápas s Chelsea bojkotovala.

Cestu do hľadiska si našli aj rodiny s deťmi, väčšina žilinských ultras ale zápas s Chelsea bojkotovala.

Autor: TASR

Pred začiatkom dlho očakávaného duelu tak bolo možné vidieť zaujímavé scény. Na jednej strane už od skorého popoludnia križovali Žilinu početné skupinky domácich priaznivcov, oblečených v klubových farbách a netrpezlivo očakávajúcich večerný zápas. Špeciálne šály vyrobené pri príležitosti duelu proti Chelsea išli na dračku, cena 10 eur za jeden nikoho neodradila. No o tom, že nie je všetko ideálne, však svedčila aj skutočnosť, že v baroch na Mariánskom námestí prebiehal pred duelom akýsi fanúšikovský "tréning", kde sa predspevovali žilinské chorále.

Špeciálne šály išli na dračku. Zdroj: Michal Smrčok

Hlasivky bolo treba trénovať, keďže už pred zápasom bolo jasné, že značná časť najordotoxnejších fanúšikov "šošonov" na zápas nepôjde a ich podpora bude citeľne chýbať. Namiesto účasti na štadióne sa ultras rozhodli pre bojkot, ktorý vyjadrili ostentatívnym pochodom cez mesto. Zhruba 250 fans za asistencie polície prešlo mestom prakticky v úplnom tichu, chorály zazneli iba na začiatku pochodu. Jeho cieľom nebol štadión, svojich miláčikov napokon povzbudzovali spod Dubňa, kde sa počas duelu rozbehlo fandenie vo veľkom štýle. Absencia najvernejších na štadióne ale určite nebola pozitívnym faktom, ktorý by sa mal opakovať aj v nasledujúcich zápasoch.

 
Autor: pluska.sk, mz 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Žilinskí priaznivci fandili aj bojkotovali
pluska.sk
mz