Grendela potešil gól, Rašku mrzí bojkot

20. apríla 2011, 14:15
Tip redakcii

Futbalisti Slovana si šiestu účasť vo finále Slovenského pohára vybojovali víťazstvom 3:2 na ihrisku Spartaka Trnava. Po remízovom výsledku 2:2 z Pasienkov priblížil "belasých" k postupu gólom už v 11. minúte Erik Grendel.

Erik Grendel, vpravo, bojuje o loptu s Trnavčanom Marekom Kaščákom v odvetnom zápase semifinále Slovenského pohára.

Erik Grendel, vpravo, bojuje o loptu s Trnavčanom Marekom Kaščákom v odvetnom zápase semifinále Slovenského pohára.

Autor: TASR

Podľa 22-ročného stredopoliara obhajcu titulu v národnom pohári bol práve dobrý vstup do stretnutia kľúčom k úspechu.

Slovan si v odvete zabezpečil finálovú miestenku troma gólmi v prvom polčase, keď sa po Grendelovom presnom zásahu presadili ešte aj Karim Guédé a Martin Dobrotka.

"Súpera sme k ničomu nepustili a strelili rýchly gól. To nás upokojilo, hrali sme po zemi a čo strela to gól, čo domácich dosť uzemnilo. Bavili sme sa futbalom, no v druhom polčase sme poľavili, výsledkom čoho boli dva góly domácich. Dovtedy hral súper toľko, koľko sme mu dovolili, potom sa to otočilo," uviedol Grendel a na margo svojho gólu dodal: "Sústredil som sa na dobré prebratie lopty a následnú strelu, lopta mi sadla fakt skvele a mal som aj trochu šťastie, že som netrafil nikoho z vybiehajúcich hráčov súpera. Som veľmi rád, že sa mi po dlhej dobe podarilo skórovať."

Brankár zdolaného semifinalistu Martin Raška po zápase netajil sklamanie a prvý polčas zápasu označil za najhorší, aký zažil od svojho návratu do tímu Spartaka:"Absolútne sme to nezvládli, neviem z akého dôvodu. Bolo to pohárové semifinále pred domácim publikom proti Slovanu, mali sme to dobre rozohrané, mal to byť sviatok. Som sklamaný a nechápem, akú väčšiu motiváciu ešte potrebujeme. Asi si musíme priznať, že to mužstvo nemá takú silu, aby zvládalo podobné zápasy."

Český legionár sa vyjadril aj k bojkotu fanúšikov, pričom ostro odmietol podozrenia z manipulovania zápasov.

"Špekuluje sa tu o púšťaní či predávaní zápasov, že aj s Dubnicou to bolo dohodnuté a podobne. S prepáčením ide o obyčajné sračky, ktoré niekto šíri na internete a medzi ľuďmi. Potom sú z toho fanúšikovia znechutení a aj preto dochádza k takýmto bojkotom. Za seba môžem povedať, že aj mňa to dosť znechutilo. Som sklamaný, že vôbec niekto o niečom takom uvažuje. Na Slovensku a v Česku je však taká spoločnosť, vysloviť podozrenie je veľmi jednoduché a už sa to potom rýchlo šíri," vyhlásil a dodal, že on ani zvyšok kabíny nemá potrebu tieto podozrenia vyvracať: "Opakujem, že ide o obyčajné sračky. Hovorím to naplno, lebo to nemá so zdravým rozumom nič spoločné. Chceme vyhrať každý zápas, žiaľ forma a rozpoloženie tímu sú také aké sú a niektoré zápasy podľa toho aj vyzerajú."

Slovan sa vo finále stretne v 8. mája v Banskej Bystrici s majstrovskou MŠK Žilina. Tá síce v utorok prehrala na ihrisku ViOn-u Zlaté Moravce 0:1, ale náskok 3:0 z prvého súboja si dokázala postrážiť. Obe mužstvá ešte bojujú aj v Corgoň lige o majstrovský titul, sedem kôl pred koncom strácajú "šošoni" na lídra zo Senice dva body, Slovan na výber českého kouča Pavla Hapala tiež dva body.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Grendela potešil gól, Rašku mrzí bojkot
TASR