Polícia je v pozore: Slovan s Trnavou v semifinále SP

05. apríla 2011, 10:06
Tip redakcii

Bratislavu dnes čaká rušný večer. Štadión na Pasienkoch bude hostiť trnavský Spartak, ktorý si v prvom zápase semifinále Slovenského pohára zmeria sily s domácim Slovanom. Keďže stretnutia týchto rivalov sa tradične zaraďujú medzi rizikové, na pozore sa majú aj policajti.

Bratislavu čaká nájazd trnavských fanúšikov, polícia je preto v pohotovosti.

Bratislavu čaká nájazd trnavských fanúšikov, polícia je preto v pohotovosti.

Autor: SITA

V súvislosti so zápasom pripravilo Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave bezpečnostné opatrenia.

"Cieľom týchto opatrení je zabezpečiť ochranu verejného poriadku, ochranu života, zdravia a majetku občanov, plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky pred, počas a po ukončení tohto zápasu na celom území Bratislavy," informoval hovorca KRPZ v Bratislave František Peczár.

Podľa Peczára nie sú v meste naplánované žiadne dopravné obmedzenia. Polícia sa plánuje zamerať najmä na výtržníkov. Vyčlenila preto niekoľko stoviek policajtov z radov poriadkovej, dopravnej i kriminálnej polície.

"KRPZ v Bratislave prijalo potrebné opatrenia bezpečnostného charakteru a vyčlenilo sily a prostriedky, ktorými prípadné narušenie verejného poriadku eliminuje. K nerušenému priebehu zápasu prispejú aj policajti z oddelenia služobnej kynológie KRPZ v Bratislave, policajti z oddelenia služobnej hipológie PPZ a policajti zo špecializovaného útvaru KRPZ v Bratislave," dodal hovorca.

Zápas sa začína o 19:00 na Pasienkoch.

Okrem Trnavy so Slovanom sa dnes v prvom semifinálovom zápase stretne aj MŠK Žilina s ViOnom Zlaté Moravce. Stretnutie je naplánované na 16:30.

 
Autor: Pluska.sk/mb 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Polícia je v pozore: Slovan s Trnavou v semifinále SP
Pluska.sk/mb