Semifinále Slovenského pohára bude reprízou vlaňajšieho finále

27. januára 2011, 16:42
Tip redakcii

Úradujúci ligový šampión MŠK Žilina sa v semifinále Slovenského pohára vo futbale 2010/2011 stretne s FC ViOn Zlaté Moravce. Prvý duel bude na programe na štadióne pod Dubňom, odveta sa uskutoční v Zlatých Moravciach. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria obhajca trofeje ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava, výhodu domáceho prostredia v prvom stretnutí budú mať "belasí". V tomto prípade ide o reprízu lanského finále.

Logo Slovenského futbalového zväzu

Logo Slovenského futbalového zväzu

Autor: Archív

Rozhodol o tom štvrtkový popoludňajší žreb, ktorý sa uskutočnil v novom sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v budove Omnipolisu na Trnavskej ulici v Bratislave na zasadnutí športovo-technickej komisie SFZ. O výsledku žrebu informoval riaditeľ oddelenia komunikácie a PR SFZ Juraj Čurný.

Semifinálové 5. kolo 42. ročníka Slovenského pohára sa hrá systémom doma - vonku. Prvé zápasy sú na programe v utorok 5., resp. v stredu 6. apríla, odvety sa uskutočnia o dva týždne neskôr - v utorok 19., prípadne v stredu 20. 4. 2010. Hracie časy sa upresnia neskôr. Kluby majú čas 21 dní pred začiatkom zápasov nahlásiť časy úvodných výkopov. Na štvrtkovom žrebe boli prítomní zástupcovia všetkých štyroch semifinalistov.

Úspešné kluby zo semifinálových dvojíc postúpia do finále, ktoré sa hrá na jeden víťazný duel. Termín finále SP 2010/2011 je 8. mája, dejiskom zápasu budú bratislavské Pasienky.

Hlasy:

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "Myslím si, že mužstvo, ktoré sa dostalo do semifinále, má svoju kvalitu. Netreba pochybovať o tom, že to platí aj v prípade Zlatých Moraviec. Z možných súperov, ktorí prichádzali do úvahy, bolo v podstate jedno, koho dostaneme. Naším jednoznačným cieľom je postup do finále a potom aj celkový triumf v tejto súťaži. Musíme dať všetko do toho, aby sme postúpili, ale hráči Zlatých Moraviec urobia určite to isté. To, že hráme prvý zápas doma, môže byť výhodou, ale nemusí. Výsledok z prvého duelu bude dôležitý, na druhej strane to nemusí byť kľúčové."

Karol Škula (prezident FC ViOn Zlaté Moravce): "Dostali sme najsilnejšieho možného súpera, Žilina je na Slovensku veľký pojem. Na druhej strane, v stredu sme s nimi vyhrali v Tipsport lige a presvedčili sme sa, že sa dá hrať s každým súperom. Môžem sľúbiť, že urobíme všetko pre to, aby sme odohrali dva kvalitné zápasy a prípadne postúpili do finále. Naši fanúšikovia sa už určite nevedia dočkať atraktívneho súpera. Ja verím, že štadión bude vypredaný. Na obe stretnutia sa veľmi tešíme. Je miernou výhodou, že prvý duel odohráme v Žiline a odveta nás čaká na domácom ihrisku."

Petr Kašpar (viceprezident Slovana Bratislava pre športovú oblasť): "Pre nás ako pre usporiadateľa bude určite náročné zvládnuť fanúšikov v prvom dueli, ale verím, že to bude všetko na dôstojnej úrovni. Tešíme sa, že môžeme odohrať dva veľmi zaujímavé duely proti Trnave, predsa len, tie súboje mali a vždy aj budú mať špecifický náboj. Nerád by som hovoril o tom, či sme radi, že sme sa vyhli tomu alebo inému tímu. My chceme Slovenský pohár vyhrať, takže musíme zdolať každého."

Dušan Radolský (tréner Spartaka Trnava): "Myslím si, že všetci aktéri vrátane divákov sa majú na čo tešiť. Budú to dva lukratívne zápasy. So Slovanom je to vždy nevyspytateľné, ťažko povedať, či bude odvetou pred vlastným publikom výhodou. Všeobecne sa to tak však hovorí. Určite sa pokúsime zabojovať o postup, dáme do toho všetko a uvidíme, aký bude výsledok. Do minulosti sa už nepozeráme, nebudeme myslieť na to, že sme vo vlaňajšom finále prehrali 0:6. Rozhodne nechcem teraz špekulovať o tom, či sme mohli dostať ľahšieho alebo ťažšieho súpera. Žreb rozhodol a my to rešpektujeme

Vyžrebované dvojice semifinále 42. ročníka Slovenského pohára vo futbale:
MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce
ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava

Prvé zápasy sú na programe 5., resp. 6. 4., odvety sa uskutočnia 19., prípadne 20. apríla 2011)

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Semifinále Slovenského pohára bude reprízou vlaňajšieho finále
SITA