Žilinskí futbalisti nedali Vionu šancu, západniari remízovali

05. apríla 2011, 18:32
aktualizované 05. apríla 2011, 21:20

Poslali ich domov s tromi gólmi! Žilinčania si na štadióne pod Dubňom vychutnali hostí zo Zlatých Moraviec. Šošoni vyhrali a to isté chceli futbalisti Slovana, ale aj Spartaka. Napokon remizovali 2:2!

Autor: SITA

Legionár dvakrát skóroval

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v utorňajšom prvom stretnutí semifinále Slovenského pohára vo futbale 2010/2011 doma nad Zlatými Moravcami 3:0. O dva presné zásahy sa v drese úradujúceho ligového šampióna postaral gambijský útočník Momodou Ceesay a jeden gól z pokutového kopu pridal aj Tomáš Majtán.

Oba kluby sa spolu stretli pod Dubňom po dvoch týždňoch a troch dňoch od vzájomného ligového zápasu. Odveta je na programe v utorok 19. apríla o 17.30 h v Zlatých Moravciach.

Rivali remízovali

Dnes bolo na programe aj stretnutie futbalistov Slovana Bratislava a Spartaka Trnava v hlavnom meste. Vysoko rizikový zápas začal výkopom o 19.00 h a napokon sa skončil remízou 2:2. Hostia si v úvodnom dejstve vypracovali dvojgólový náskok, keď sa do streleckej listiny zapísali Koro Kone a Jaroslav Machovec, no ešte pred prestávkou sa belasým podarilo znížiť vlastným gólom Trnavčana Koneho.

V druhom polčase domáci futbalisti dokázali už iba vyrovnať na konečných 2:2. Pred odvetou, ktorá je na programe v utorok 19. apríla o 17.30 h v Trnave, sú tak bližšie k postupu Trnavčania.

Polícia je spokojná

Práve zápas medzi Trnavou a Bratislavou považujú za veľmi zradný a mnohokrát dochádza medzi prívržencami oboch klubov ku bitkám. Práve preto polícia ešte pred začiatkom futbalového derby predviedla šesť osôb. Štyroch vo veci podania vysvetlenia a zvyšných dvoch zaistila pre podozrenie z priestupku proti verejnému poriadku.

TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave František Peczár. Situáciu celkovo zhodnotil ako pokojnú. Trnavskí fanúšikovia zo štadióna po skončení zápasu odchádzali väčšinou na osobných autách, keďže do hlavného mesta nepricestovali organizovane vlakom, uviedol hovorca.

Autor: Pluska.sk/SITA/TASR