Vo štvrťfinále pohára sa stretne Slovan s Myjavou

28. októbra 2010, 22:13
Tip redakcii

Obhajca celkového triumfu v Slovenskom pohári vo futbale ŠK Slovan Bratislava sa v ročníku 2010/2011 stretne vo štvrťfinále so Spartakom Myjava.

Diktátor: „Napoleon“
Jarolím chce mať
v Slovane tvrdú disciplínu.

Diktátor: „Napoleon“ Jarolím chce mať v Slovane tvrdú disciplínu.

Autor: ČTK

Rozhodol o tom štvrtkový podvečerný žreb na zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ). Ten tiež určil, že ďalšie tri štvrťfinálové dvojice SP 2010/2011 tvoria Liptovský Mikuláš so slovenským ligovým šampiónom MŠK Žilina, Ružomberok s Trnavou a Nitra so Zlatými Moravcami.

"Belasí“ narazili na Myjavčanov v rovnakej fáze domácej pohárovej súťaže aj pred rokom a po výsledkoch 3:0 u súpera a 0:0 doma suverénne postúpili do semifinále. Zverenci trénera Ladislava Hudeca sú na čele tabuľky II. ligy skupiny Západ a v tomto ročníku sú postrachom corgoňligistov, keď na nich stroskotali už Senica (2. kolo) aj Dubnica (3. kolo).

"Keď sme presne pred rokom dostali vo štvrťfinále Slovenského pohára slávny Slovan, vraveli sme si, že takýto futbalový sviatok je na Myjave raz za 50 rokov. Po roku ho však budeme mať opäť, veď privítame obhajcu. Lenže teraz sme o rok skúsenejší, lepší, s väčšou chuťou postúpiť ďalej, a preto svoju kožu určite lacno nepredáme," uviedol  generálny manažér Spartaka Myjava Roman Vajaš.

Súperovi zo slovenskej najvyššej ligovej súťaže sa vyhli aj Žilinčania, ktorí najskôr nastúpia na ihrisku účastníka I. ligy 2010/2011 MFK Tatran Liptovský Mikuláš, a potom privítajú tohto súpera aj na štadióne pod Dubňom. Ako informoval PR manažér MŠK Roman Grešo, zatiaľ nie sú známe termíny ani jedného z týchto duelov.

Tréner Liptovského Mikuláša Pavol Strapáč je presvedčený, že jeho tím dostal najsilnejšieho možného súpera. „Pre divákov to bude nepochybne atraktívny zápas a pre hráčov vyskúšanie si vlastných síl. Budeme sa snažiť podať čo najlepší výkon a najmä na domácom trávniku favorita zo Žiliny čo najviac potrápiť. Liptovský Mikuláš čaká veľký futbalový sviatok. Verím, že nás príde povzbudiť čo najviac divákov.

Navyše, nikde nie je napísané, že nemôžeme uspieť,“ optimisticky skonštatoval P. Strapáč.
V regionálnom derby na seba narazia Nitrania a Zlatomoravčania a dtuhý čisto corgoňligový súboj ponúknu svojim fanúšikom MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava.
Štvrťfinále sa na rozdiel od prvých troch kôl už bude hrať na odvety. Prvé zápasy 4. kola (štvrťfinále) SP 2010/2011 sú na programe 2. a 10. novembra, odvetné duely sa uskutočnia o tri týždne neskôr - 23., resp. 24. novembra (termín odvetného súboja Žilina - Liptovský Mikuláš pre povinnosti hráčov MŠK v Lige majstrov určia neskôr). V prípade, že o postupujúcom sa nerozhodne po 180 minútach, odvetný súboj sa nepredlžuje, ale hneď nasleduje jedenástkový rozstrel.

Dvojice štvrťfinále Slovenského pohára vo futbale v sezóne 2010/2011, ktoré vyžrebovali vo štvrtok podvečer na zasadnutí ŠTK SFZ v Bratislave:

TJ Spartak Myjava (II. liga) - ŠK Slovan Bratislava (Corgoň liga /CL/)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš (I. liga) - MŠK Žilina (CL)
FC Nitra (CL) - FC ViOn Zlaté Moravce (CL)
MFK Ružomberok (CL) - FC Spartak Trnava (CL)

Program prvých stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára vo futbale 2010/2011:

utorok 2. novembra:
14.00 h: TJ Spartak Myjava (II. liga) - ŠK Slovan Bratislava (CL)
17.00 h: FC Nitra (CL) - FC ViOn Zlaté Moravce (CL)
17.00 h: MFK Ružomberok (CL) - FC Spartak Trnava (CL)

Zatiaľ neurčený termín:
MFK Tatran Liptovský Mikuláš (I. liga) - MŠK Žilina (CL)

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Vo štvrťfinále pohára sa stretne Slovan s Myjavou
SITA