Žilina v pohári nezaváhala

01. decembra 2010, 17:01

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v odvetnom zápase štvrťfinále Slovenského pohára nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 a postúpili do semifinále.

Hráč Tomáš Majtán (č. 10) z MŠK Žilina počas futbalového zápasu Slovenského pohára medzi MŠK Žilina a z MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Žilina, 1.december 2010.

Autor: SITA

MŠK Žilina - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (2:0)

Góly: 20. Poliaček, 45.+ Jež, 46. Majtán, Rozhodovali: Vnuk - Košecký, Mikulaj, ŽK: Kapláň, Pekár (obaja L. Mikuláš), 150 divákov
/Prvý zápas: 1:0, do semifinále SP postúpila Žilina/

Zostavy a striedania:
MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Chupáč, Šourek, Leitner - P. Poliaček, Bello (67. Škvarka), Jež, Gergel (46. Patrik Mráz) - T. Majtán (55. Fotyik), Ceesay
MFK Liptovský Mikuláš: M. Šavol - Kapláň, Pekár, Šupej, Kandera - M. Bezák, Lišivka (70. Pastva), Virgala (85. Škrobák) Šlosár - M. Latiak, V. Helbich (58. Rezer)

V Strážove, kde sa zápas odohrával, boli podmienky pre futbal veľmi žalostné. V hustom snežení a na hrubej snehovej pokrývke išiel akýkoľvek pekný futbalový prejav bokom. Domáci však boli od začiatku jasne lepším mužstvom a už v 20. minúte to potvrdili, keď sa Poliaček dostal v pokutovom území k centrovanej lopte z kopačky Roberta Ježa a Žilina viedla 1:0.

Dve minúty pred koncom prvého polčasu mal Majtán po faule na Ceesaya v šestnástke dokonalú príležitosť zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, jeho pokutový kop však zneškodnil brankár Šlosár.

Čo nevyšlo Majtánovi, zariadil už v nadstavenom čase prvej časti Jež. Neprešla ani celá minúta druhého polčasu a Tomáš Majtán odčinil svoje zaváhanie pred prestávkou, keď sympatickú ofenzívnu akciu "šošonov" zakončil do siete.

Šlosár nemal šancu, obrana ho vôbec nepodržala. Liptáci sa snažili prebrať, ale na snehovom koberci to bolo veľmi ťažké. Po hodine hry Krnáč očami vytlačil ďalekonosný pokus Lišivku tesne ponad brvno. Zápas sa dohrával a keď Fótyik necelých desať minút pred koncom napálil do brvna, bolo jasné, že zápas sa skonči trojgólovým víťazstvom Žiliny.

Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Určite sme boli po celý zápas lepším mužstvom. V tomto ťažkom teréne sa nám samozrejme hralo veľmi zle, bola to výhoda skôr pre súpera ako pre nás. Som rád, že sme po všetkých ťažkých zápasoch zvládli aj tento duel proti Liptovskému Mikulášu a môžeme pokračovať v Slovenskom pohári."

Pavol Strapáč, tréner Liptovského Mikuláša: "Hráčom nemám, čo vyčítať, na ťažkom ihrisku odovzdali maximum. Žilina však bola aj na snehu jasne lepším, aktívnejším a futbalovejším súperom. Ako vysoký favorit si určite zaslúžila zvíťaziť."