Česi potrebujú v Litve bodovať: Hrá sa o hlavu Bílka

11. októbra 2011, 07:18
Tip redakcii

Dnes sa uzavrú kvalifikačné boje o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa uskutočnia v Poľsku a na Ukrajine. Päť z deviatich skupín už pozná svojho víťaza a teda aj účastníka kontinentálneho šampionátu – sú nimi Nemecko, Taliansko, Holandsko, Anglicko a Španielsko.

Čechov proti
Španielsku
nezachránil ani
hviezdny Tomáš
Rosický.

Čechov proti Španielsku nezachránil ani hviezdny Tomáš Rosický.

Autor: TASR

V „slovenskej“ B-skupine si žilinským víťazstvom 1:0 zabezpečili prinajhoršom postup do play-off Rusi, ktorým stačí v záverečnom zápase neprehrať doma s Andorrou a môžu sa tešiť na ME 2012. Boj o druhú priečku majú lepšie rozbehnutí Íri, ktorí majú pred vzájomným zápasom s Arménskom bod k dobru, v Dubline im však zrejme bude chýbať obávaný kanonier Robbie Keane.

Mimoriadne zamotaná je situácia v „háčku“, kde môžu na postup pomýšľať ešte tri krajiny z piatich, pričom ani jedna z nich nemá istotu čo i len baráže.

V skupine I Škóti, ktorí nastúpia v Španielsku, na diaľku bojujú o play-off s Čechmi. Ostrovania majú k dobru jeden bod, ale na zverencov trénera ČR Michala Bílka čaká duel s prijateľnejším súperom – v Kaunase si zmerajú sily s domácimi Litovčanmi. Už teraz je jasné, že keď Česi zaváhajú, tréner Bílek na lavičke končí.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Česi potrebujú v Litve bodovať: Hrá sa o hlavu Bílka
SITA