Tréner Weiss dostal od SFZ pokutu a posledné varovanie!

13. októbra 2011, 15:47
aktualizované 14. októbra 2011, 00:00
Tip redakcii

Tak to tu ešte nebolo. Vedenie slovenského futbalu si povedalo dosť. Neadekvátnu reakciu trénera reprezentácie Vladimíra Weissa (47) na pozápasovej tlačovke po dueli s Ruskom „ohodnotila“ pokutou desaťtisíc eur.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss.

Autor: SITA

Ako je známe, redaktor webovej stránky futbalportal.sk po piatkovom stretnutí položil Weissovi otázku, či nebude duel proti Macedónsku jeho posledným na lavičke Slovenska. Reprezentačný kouč po výmene názorov s redaktorom pri odchode z miestnosti povedal, že má ešte na dva roky zmluvu a ešte sa s ním budú trápiť.

„Bola to neadekvátna a neprofesionálna reakcia trénera na legitímnu otázku redaktora. Navyše pri odchode z miestnosti ho vulgárnym spôsobom aj urazil,“ píše sa v tlačovej správe Slovenského futbalového zväzu, ktorú podpísal šéf nášho futbalu Ján Kováčik.

Pred rokom bez trestu

Počas svetového šampionátu v roku 2010 po zápase s Paraguajom nazval tréner Weiss novinárov „vyje...í buz.....i“. Vtedy zostalo správanie trénera nepotrestané. Navyše Weiss povedal, že sa novinárom za to neospravedlní.

Posledné varovanie

Ďalej sa v správe konštatuje, že Vladimír Weiss porušil stanovy a dva body zmluvy so zväzom. A dôsledok? Vedenie udelilo národnému trénerovi pokutu vo výške 10-tisííc eur. A to ešte nie je všetko. Keďže opakovane zlyhal v komunikácii s médiami, bol dôrazne upozornený. „Ide o posledné varovanie. V budúcnosti takéto správanie nebude tolerované,“ dodal prezident zväzu Ján Kováčik.

Zarába 34-tisíc

Mesačný plat trénera Weissa je na zväze podľa ekonomického magazínu Trend vyše 34-tisíc eur. Ďalších 5-tisíc dostáva za kvalifikačný zápas a 3-tisíc za prípravný duel. Podľa Trendu zmluvu nemôžu zverejniť a Slovenský futbalový zväz sa z nej nemôže vyvliecť. Ak by ju predstavitelia predčasne ukončili, reprezentačný tréner by dostával nadštandardné odmeny až do konca trvania zmluvy. Weiss má garantovaný kontrakt do roku 2014.

Podpísal ho ešte s predchádzajúcim prezidentom Františkom Laurincom. Zväz sa k výške kontraktu nevyjadril, keďže je neverejná. „Sme v Brazílii alebo Argentíne, aby sme o tom hovorili?“ zareagoval na žiadosť Trendu o rozhovor Weiss.

Toto bola posledná kvapka

Novinár: Pán tréner, bude zápas v Maceónsku vaším posledným?
Weiss: Prečo myslíte?
Novinár: Čo si vy myslíte?
Weiss: Čo si vy myslíte?
Novinár: Môj názor nie je podstatný.
Čo si vy myslíte? Weiss: Keď váš názor je nepodstatný, prečo sa pýtate? Prečo by mal byť posledný? Novinár: Môj názor nie je podstatný, váš názor je podstatný. Čo si vy myslíte?
Weiss: Ste zlatý... Vy ste odkiaľ? Slušnosť hovorí, že by ste sa mali predstaviť. Ruskí novinári sa predstavia... Sovietsky sport, ten, ten...
Novinár: Futbalportál.
Weiss: Aha. To je čo? Ďakujem, dasvidania.

Vzápätí tréner vstal a pri odchode z novinárskej miestnosti povedal smerom k redaktorovi Futbalportálu: „Ešte mám dva roky zmluvu, ešte sa so mnou potrápiš ty k...“

Myslíte, že si Vladimír Weiss zaslúži taký vysoký honorár, o akom sa hovorí v médiách?

Celkový počet hlasujúcich: 84

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/TIBOR DUDUCZ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Tréner Weiss dostal od SFZ pokutu a posledné varovanie!
Plus JEDEN DEŇ/TIBOR DUDUCZ